Şampuan Kullanmadan Saç Temizleme Yöntemi

Şampuan Kullanmadan Saç Temizleme Yöntemi

Sosyal Medyada Paylaşın

Şampuan kullanmadan saç temizleme yöntemi dediğimizde bu size biraz garip gelebilir fakat günümüzde pek çok kişi saçlarını şampuan kullanmadan yıkamaktadır. Bildiğiniz gibi çoğu şampuan ve saç kremi kimyasal madde içermekte ve bunlar da saçlarımıza zarar vermekte. Bu yüzden saç bakımına önem veren bayanlar, doğal saç bakım yöntemlerini uygulamayı tercih ediyorlar. No-poo adı verilen bir yöntem bayanların şampuan ve saç kremi kullanmadan, doğal ürünlerle saçlarını temizlemesine imkan sağlıyor. Bu çok pratik olan uygulama sayesinde saçlarınızı doğal yollarla temizleyerek hem onların sağlığını ve güzelliğini koruyor, hem de şampuan ve saç kremine harcadığınız paradan tasarruf edebiliyorsunuz. Doğal bakım yöntemlerinin çoğunda olduğu gibi, bu uygulamada kullanacağınız malzemeler de evinizin mutfağında zaten mevcut. Sizin tek yapmanız gereken yazımızı okumak ve bu yöntemi uygulayarak, sonucu kendi gözlerinizle görmek.

Şampuan Kullanmadan Saç Temizleme Yöntemi

No-poo Yöntemi Nedir

No-poo yöntemi; saçların şampuan ve saç kremi kullanılmadan, doğal ürünlerle temizlenmesine yönelik olarak yapılan uygulamaya verilen isimdir. Dünya genelinde çoğu bayanın uyguladığı bu yöntem sayesinde artık saçlar daha sağlıklı ve bakımlı. Tüm bayanlar saçlarını temizlerken onların doğal bakımına da katkıda bulunabilsin diye bu yöntemin nasıl uygulandığını ve gerekli malzemeleri aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Noo-poo Yöntemi Nasıl Uygulanır

Saçlarınız yağlandı ve temizlenmeye ihtiyacı mı var? Bunun çözümü biraz su, İngiliz karbonatı ve elma sirkesinden geçiyor. Mutfağınızda mevcut olan bu malzemelerle saçlarınızı temizleyebilir, daha parlak ve yumuşak olmalarını sağlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 su bardağı su
  • 1 yemek kaşığı İngiliz karbonatı
  • 1 su bardağı su
  • 1 yemek kaşığı elma sirkesi

Yapılışı ve Uygulaması

İlk olarak saçlara şampuan yerine İngiliz karbonatı ve su ile yaptığımız karışımı uyguluyoruz. Bunun için İngiliz karbonatını 1 bardak suda eritin ve ıslattığınız saçlarınızın önce diplerine uygulayın. Daha sonra aynı işlemi saçlarınızın tamamına uygulayın. Parmaklarınıza yağ gelmeyinceye kadar uygulamaya devam edin. Bu şekilde saçları şampuan kullanmadan temizledikten sonra sıra geldi, saç kremi yerine yapacağımız uygulamaya. 1 suyu bardağı suyun içine belirtilen miktarda elma sirkesi katın ve bunları güzelce karıştırın. Yapmış olduğunuz karışımı önce saç uçlarına ve ardından saçın tamamına uygulayın. Saçlarınızı su ile durulayarak uygulamayı sonlandırın.

Şampuansız saç temizleme yöntemi sayesinde kozmetik ürünler kullanmadan saçlarınızı sağlıklı bir şekilde temizleyebilirsiniz. Noo-poo yöntemini uygulayacak olanlar ilk uygulama sonrasında saçlarda yıpranma ya da renk değişimi gözlemleyebilirler. Bu durumda endişelenmeye gerek yoktur, birkaç uygulama sonrasında saçlar normal haline dönecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir