Şampuan Kutusundan Kalemlik Yapımı

Şampuan Kutusundan Kalemlik Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Şampuan kutusundan kalemlik yapımı çok kolay bir kendin yap çalışmasıdır. Ucuz malzemeler kullanarak evde kendin yap çalışmaları denemekten hoşlanıyorsanız kalemlik yapma fikri dikkatinizi çekebilir. Günümüzde deterjanların plastik kutuları ile çok güzel geri dönüşüm uygulamaları yapılmaktadır. Renkli görünümü ve zarif tasarımı ile bu alanda en çok kullanılan malzemelerden birisi de şampuan kutularıdır. Bu renkli kutulardan çocuğunuz için güzel bir kalemlik yapmak isterseniz konu hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Şampuan Kutusundan Kalemlik Nasıl Yapılır

Kalemlik Yapmak için Gerekli Malzemeler

  • 1 tane şampuan kutusu
  • Plastik kutuyu kesmek için bıçak
  • Siyah ve beyaz el işi kağıdı
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Oyuncak göz ( İsterseniz oyuncak göz yerine düğme ya da buna benzer aksesuarlar da kullanabilirsiniz. )

Şampuan Kutusundan Kalemlik Yapımı

Şampuan Kutusundan Kalemlik Yapımı
Şampuan Kutusundan Kalemlik Yapımı

Evde kalemlik yapmak için kullanılabilecek en idea malzemelerden birisi de şampuan kutusudur. Bu plastik kutular kendinden boyalı olduğu için ayrıca boyamakla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Şampuan kabından güzel bir kalemlik yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • İlk olarak şampuan kutusunu güzelce yıkayın ve üzerindeki yapışkanlı kağıdı çıkarın.
  • Sonrasında bir bıçak yardımı ile şampuan kutusunun üst tarafını dikkatli bir şekilde kesin. Keserken kalemliğin boyunun ne kadar olmasını istiyorsanız ona göre ayarlama yapmalısınız.
  • Beyaz ve siyah el işi kağıdı kullanarak ağız ve dişleri yapın. Beyaz el işi kağıdı ile sivri dişler yaparak kalemliğe sevimli bir canavar görünümü verebilirsiniz.
  • Ağız ve dişleri yaptıktan sonra oyuncak gözleri de takarak kalemlik yapımını tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde çocuğunuzun çok hoşuna gidecek bir kalemlik yapabilirsiniz. İsterseniz kalemliği yaparken şampuan kutusunun gövde kısmında yuvarlak bir delik oluşturarak daha farklı bir tasarım da oluşturmanız mümkün. Ağız ve dişleri yapmak için el işi kağıdı yerine eva kağıdı da kullanabilirsiniz. Bu çalışmayı çocuğunuzla birlikte yaparak onun el becerisinin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Beraber yaptığınız kalemliği kullanmak çocuğunuzun çok hoşuna gidecektir. Plastik kutudan kalemlik yapmak isterseniz yukarıda paylaştığımız görselden ilham alabilirsiniz. Bu çalışmayı yaparken elinizde başka çalışmalardan artan keçe, el işi kağıdı ya da fon kartonu gibi malzemeler varsa bunları da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir