Sebzeli Bebek Maması Tarifi

Sebzeli Bebek Maması

Sosyal Medyada Paylaşın

Sebzeli bebek maması, bebeğiz için besleyici ve doyurucu bir gıdadır. Bebekleri küçüklüklerinden itibaren sebzelerin tadına alıştırmak lazım, yoksa büyüdüklerinde alışkın olmadıkları bu tatlara ısınmaları daha zor olur. Bu nedenle ek gıdaya geçiş döneminde bebeğinizin yaşına uygun olan sebzelerden püre yaparak onların sağlığına ve gelişimine katkı sağlayabilirsiniz. Bebekler sağlıklı beslensin, annelerin içi rahat etsin diye sebzeli bebek maması tarifi aşağıda verilmiştir.

Sebzeli Bebek Maması Nasıl Yapılır

Sebzeli Bebek Maması için Gerekli Malzemeler

  • 1 bardak su
  • Yarım kabak
  • 8 tane taze fasulye
  • 1 avuç kadar makarna
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Sebzeli Bebek Maması Yapımı

İşe ilk olarak sebzeleri güzelce yıkamakla başlayın. Bunun ardından taze fasulyelerin kılçığını dikkatli bir şekilde ayıklayın. Kabağın kabuğunu çok ince bir şekilde soyun. Sebzeleri hiç doğramadan bütün olarak tencereye koyun. Suyunu ve zeytinyağını da ilave ederek tencereyi ocağa alın. Kapağı kapalı olarak 15 dakika kadar pişirdikten sonra tencereyi ocaktan alın. Sebzeleri blenderdan geçirerek püre haline getirin. Sebzeli bebek maması servise hazırdır. Mama kasesine alarak bebeğinize yedirebilirsiniz.

Bebekler için sebzeli püre yaparken biz kabak ve taze fasulye kullandık. Siz dilerseniz bunların yerine başka sebzelerle de bu lezzetli bebek mamasını yapabilirsiniz.

Bebeklerde Ek Gıdaya Geçiş * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir