Sert Saçı Yumuşatma Yöntemleri

Sert Saçı Yumuşatma Yöntemleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Sert saçı yumuşatma yöntemleri sayesinde saçlarınızın daha güzel görünmesini ve yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz. Sert saçlar hem kolay şekil almaz hem de görüntü olarak çirkin durur. Bazı saçlar yapısı gereği sertken, bazı saçlar da yanlış uygulamalar ve çeşitli dış etkenlerden dolayı doğal yapısını kaybedip sertleşir. Sizin de sert saçlar ile başınız dertte ise bunları tekrar yumuşak ve sağlıklı bir hale getirebilirsiniz. Bu yazımızda saçlarınızdaki sertliği gidermek için uygulayabileceğiniz yöntemleri sizlerle paylaşıyoruz.

Sert saç nasıl yumuşar sorusunun cevabını vermeden önce saçlarınızdaki sertleşmenin nedenini bulmanız gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Saçlarınız yapısı gereği sert ise çeşitli bakım yağları, serum ve nemlendirici saç bakım maskeleri kullanarak sorunu çözebilirsiniz. Eğer saçlarınız yapılan yanlış uygulamalar sonucu sertleşiyorsa, bu yanlış uygulamalara son vererek saçlarınızı tekrar eski yumuşaklığına kavuşturabilirsiniz. Bu konuda yapabileceklerinizin başında; kullandığınız şampuanı değiştirme, boya kullanmama ve saçlara aşırı ısı verip, kurumalarına neden olan uygulamalardan uzak durmak gelir.

Sert Saçı Yumuşatma Yöntemleri

Sert Saçı Yumuşatmak İçin Yapılması Gerekenler

  • Bu konuda doğru şampuan seçimi çok önemlidir. Kuru olan saçlarınızı nemlendirici özelliği olan şampuanlarla yıkayabilirsiniz.
  • Saçlarınızı yıkarken, saç derisini de yeteri kadar temizlediğinizden emin olun.
  • Saçları her gün şampuanla yıkamak da, kuruluğa neden olabileceği için çok sık şampuan kullanmaktan kaçınmalısınız.
  • Kullandığınız saç kremi besleyici ve nemlendirici özelliğe sahip olmalı.
  • Haftada 1 kere nemlendirici saç bakımı uygulamalısınız. Bunun için dışarıdan alacağınız nemlendirici saç bakım ürünlerini kullanabileceğiniz gibi, evde doğal saç bakımı da uygulayabilirsiniz.
  • Fön makinesi, saç kurutma makinesi ve saç düzleştirici gibi saçlara aşırı ısı verip, kurumalarına neden olan aletleri çok gerekmedikçe kullanmamalısınız. Saçlarınızı yıkadıktan sonra havlu ile doğal bir şekilde kurumasını sağlamalısınız.
  • Saçlarınızın aşırı kurumaması için yazın sıcaktan, kışın da soğuk hava şartlarından korumaya özen göstermelisiniz. Yazın denize gireceğiniz zaman saçlarınızı deniz suyundan koruyacak önlemleri almalısınız.

Sert Saçı Yumuşatmak İçin Zeytinyağlı Maske

Saçlarınız sert ve bakımsız görünüyorsa mutfağınızda bulunan zeytinyağı bu sorunu pratik bir şekilde çözmenize yardımcı olabilir. Bunun için kullanacağınız zeytinyağı organik olmalı.

Gerekli Malzemeler

  • Organik zeytinyağı

Uygulanışı

Zeytinyağını saç derinize masaj yaparak, kökten uca doğru sürün. Başınıza bir bone geçirerek 30 dakika kadar bekleyin ve sonrasında saçlarınızı şampuanla yıkayarak temizleyin. Aynı uygulamayı badem yağı kullanarak da yapabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada 1 kere yapabilirsiniz.

Saçlardaki sertliği giderme konusunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bu basit ve etkili yöntemleri deneyerek, saçlarınızın daha yumuşak olmasını ve kolay şekil almasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir