Sevgiliye Sonsuz Kart Yapımı

Sevgiliye Sonsuz Kart Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Sevgiliye sonsuz kart yapımı ile sevgililer gününde sevdiğiniz için harika bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Sevdiğinize söylemek istediklerinizi yazabileceğiniz bu kartı, renkli kağıtlar ile yapabilirsiniz. Sadece sevgililer günü için değil, normal bir günde de sevdiklerinize hediye verirken ya da duygularınızı dile  getirirken bu kartı hazırlayabilirsiniz.

Sevgiliye Sonsuz Kart Yapımı

Sevgiliye sonsuz kart yapmak için kare şekilli, istediğiniz boyutta kağıtlar kullanabilirsiniz. Kağıdın her iki tarafının da renkli olması, kartın bütünlüğü için önemlidir. Ancak isterseniz tek tarafı renkli olan kağıtlardan da kullanabilirsiniz.

Sonsuz Kart için Gereken Malzemeler

  • Kare şeklinde bir kağıt
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Yazı ve süsleme için renkli kalemler

Sonsuz kart yapımı için ilk olarak kare şeklinde kağıdınızı enlemesine 4 eşit şerit şeklinde katlayın. Katlama yerlerini belli ettikten sonra açıp yanlamasına çevirin ve aynı işlemi tekrar edin. Bu şekilde kağıt üzerinde eşit büyüklükte 16 adet kare oluşmuş olacak. Yeniden kağıdı ortadan ikiye enlemesine katlayın. Ortadan 4 kareyi kesip çerçeve şeklinde bir kağıt elde edin. Bu kağıdın yukarı en baştaki ilk kutusuna yapıştırıcı sürüp enlemesine katlayın. Aynı işlemi alttaki en son kutucuk için de yapıp onu da enlemesine içe doğru katlayın. Kağıdı çevirin. Şimdi yine aynı işlemi yapın. İlk kutucuk ve son kutucuğa yapıştırıcı sürüp içe doğru kağıdı katlayın. Yapışması için güzelce bastırın. İkinci yapıştırıcı sürülen alanlar, bir önceki kutucuklar olmayacak. Bu şekilde dikkat ettiğinizde kartınız oluşmuş olacaktır.

Sonsuz kart kuruduktan sonra açmaya başlayın. Her açtığınız sayfa için farklı bir not yazıp değişik bir resim kullanabilirsiniz. Bu konuda seçim tamamen sizin duygularınız ve karşınızdakinin sevdiklerine göre değişecektir. Hazırladığınız kartı sahibine vermek için isterseniz zarfı da kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Zarf için hazırladığınız origami kartın büyüklüğüne göre bir dikdörtgen kağıt kesin. Kağıdın yanlarına yapıştırıcı sürüp kapatın. Zarfa kapak olması için bir tarafta biraz fazlalık bırakın. Zarfın üzerine istediğinizi yazıp kartınızı içine yerleştirdikten sonra zarfı kapatın. Vermek istediğiniz hediye üzerine ya da sadece bu şekilde kartınızı sahibine verebilirsiniz.

Sevgiliye Sonsuz Kart Yapımı Resimli Anlatım
Sevgiliye Sonsuz Kart Yapımı Resimli Anlatım

Sonsuz kart yapımı resimli anlatım için aşağıdaki resmi yakından inceleyebilirsiniz. Eğer resim yeterli gelmezse youtube kanalımızdan videomuza da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir