Sıkı Bir Cilt için Şeftali Maskesi

Sıkı Bir Cilt için Şeftali Maskesi

Sosyal Medyada Paylaşın

Sıkı ve gergin bir cilt gençlik göstergesi olduğu için her bayan cildinin bu görünümünü korumayı arzu eder. Zamanın yıpratıcı etkisi, yanlış yapılan cilt bakımı uygulamaları, beslenme, bazı kötü alışkanlıklar ve yaşam şekli gibi nedenlere bağlı olarak cildimiz genç ve taze görünümünü yitirir. Cildimizde bu tür sorunlar ortaya çıkmadan önlem almak en iyisidir. Bu nedenle evde çeşitli doğal bakım uygulamaları yapılabilir. Cilt bakımı için kullanılan birçok doğal bakım formülü bulunmaktadır. Bizim bugün sizlerle paylaşacağımız sıkı bir cilt için şeftali maskesi zamanla oluşan cilt gevşemesi ve sarkması için uygulanabilecek en ideal cilt bakım maskelerinden birisidir.

Sıkı Bir Cilt için Şeftali Maskesi Nasıl Yapılır

Yapılacak bu doğal bakım ile zamanın cilt üzerindeki olumsuz etkilerini yavaşlatabiliriz. Şeftali maskesi uygulayan birçok bayan sonuçlarından memnun olduğu için biz de bu pratik ev yapımı maskeyi sizlerle paylaşmak istedik. Cildini doğal yollardan sıkılaştırıp, genç bir görünüme kavuşmak isteyenler için, şeftalili cilt sıkılaştırıcı maske tarifini aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Şeftali Maskesi Malzemeleri

  • 1 tane olgun şeftali
  • 1 tane yumurta akı

Şeftali Maskesi Yapılışı

İlk önce şeftaliyi güzelce yıkayın ve soyduktan sonra bir bıçak yardımı ile çekirdeğini çıkarın. Daha sonra iri parçalar halinde doğradığınız şeftali ve yumurta akını blenderda karıştırmaya başlayın. Malzemeler tamamen karışıp maske kıvamına geldikten sonra, elde ettiğiniz bu karışımı yüzünüze masaj yaparak güzelce sürün. 30 dakika kadar yüzünüzde bekletin ve ardından soğuk suyla yüzünüzü durulayarak temizleyin.

Not: Şeftali maskesini uygularken cildinizde herhangi bir alerjik reaksiyon meydana gelirse hemen yüzünüzü temizleyerek uygulamayı sonlandırın ve bir daha bu maskeyi yapmayın. Bunun dışında cildinizin gençliğini korumak için bu maskeyi 15 günde 1 defa yapabilirsiniz.

Şeftalili cilt sıkılaştırıcı maskeyi uyguladıktan sonra, cildinizin gerilip sıkılaştığını fark edeceksiniz. Düzenli olarak bu uygulamayı yaptığınızda daha bakımlı ve genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Şeftali maskesi düzenli olarak kullanılığı taktirde cilt uzun yıllar genç ve taze görünümünü koruyabilir. Sizlerle tarifini paylaştığımız bu ev yapımı maske sayesinde dışarıdan alacağınız pahalı ürünlere onlarca para ödemek zorunda kalmadan, ekonomik ve pratik bir şekilde doğal güzelliğinize katkıda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir