Kendin Yap Videoları Nasıl Yapılır

Silikonla İsim Nasıl Yazılır

Sıcak silikon tabancası ile yapılan hobi, kendin yap ve geri dönüşüm çalışmalarında gün geçmiyor ki yenilikler olmasın… İlk başlarda sadece malzemeleri birbirine yapıştırma amaçlı olarak kullanılan silikon tabancaları, gün geçtikçe farklı şekillerde kullanımları ile de karşımızda oluyor. Bu yazımızda sizlerle silikonla isim nasıl yazılır sorusunun cevabını paylaşacağız.

Silikonla İsim Nasıl Yazılır

Silikonla isim yazmak için harfleri tek tek hazırlayıp bir araya getirebilir ya da kelimeyi el yazısı ile yazıp tek seferde ismi oluşturabilirsiniz. Tek seferde el yazısı ile hazırlayacağınız isim çalışmaları için ince uçlu, küçük silikon tabancalarını kullanabilirsiniz. Tek tek harf hazırlamak içinse büyük silikon tabancalarından destek alabilirsiniz.

Sıcak silikon ile isim yazmak için yağlı kağıttan ya da düz bir camdan yararlanabilirsiniz. Cam kullanarak çalışma yapmak için hazırlamak istediğiniz harflerin ya da ismin bir şablonunu kağıt üzerine çıkarmanız gerekli. Ardından düz camı şablon altından görünecek şekilde koyun. Silikon tabancası ile aşağıda kağıtta yazan şablonun üzerinden geçin. Silikon soğuduktan sonra dikkatli bir şekilde cam üzerinden çıkarabilirsiniz. Yağlı kağıt ile harf hazırlamak içinse şablonu yağlı kağıt üzerine çıkarıp sıcak silikonu direkt yağlı kağıda uygulayın. Soğuduktan sonra köşelerinden başlayarak dikkatli şekilde çıkarın. Kullandığınız silikon renkliyse üzerine parlatıcı sürebilir ya da bu şekilde bırakıp kullanabilirsiniz. Şeffaf silikonlarda ise istediğiniz renklerde oje ya da akrilik boya ile renklendirmeyi yapabilirsiniz.

İsim ya da harf şablonlarını silikon ile çizerken en çok dikkat etmeniz gereken nokta ana hatların belirgin ve birbirine yapışık şekilde olmasıdır. Araya çizilecek olan desenler ayrı olsa bile ana şablonun mutlaka birleşik olması gerekir.

Hazırladığınız isimleri çocuğunuzun yatak başlığına dolabına ya da oda kapısının üzerine yapıştırabilirsiniz. İsterseniz arka kısımlarına yuvarlak küçük mıknatıslardan yapıştırıp buzdolabı magneti olarak da kullanabilirsiniz. Silikonla isim yazma çalışmasının detayları için Youtube videomuza göz atabilirsiniz. Harflerin yapılışı ve desen verilişinin detaylarını izleyip benzer şekilde uygulamalar ile yaratıcı çalışmalar ortaya çıkarabilir, kendinizi bu alanda geliştirerek hazırladığınız çalışmaları ek gelire bile dönüştürebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir