Sim ile Eski Telefon Kabı Süsleme

Sim ile Telefon Kalıbı Süsleme

Sosyal Medyada Paylaşın

Sim ile telefon kabı süsleme evde keyif alarak yapacağınız bir kendin yap projesi olarak dikkatinizi çekebilir. Beğenerek aldığımız cep telefonu kapları bir süre sonra eskir ya da biz bunların görünümünden sıkılabiliriz. Bu tür durumlarda kabı atıp yenisini almak yerine bunu evde kedimiz yeniden tasarlayabiliriz. Bunun için parlak taş ya da sim gibi süsleme malzemelerinden faydalanılabilir. Bugün sizlerle paylaşacağımız örnek uygulamada sade bir görünüme sahip olan telefon kabı, renkli simler kullanılarak harika bir görünüme kavuşturulmuş. Siz de eski telefon kabınızı yenilemek isterseniz bunun için gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Sim ile Telefon Kabı Nasıl Süslenir

Sim ile Telefon Kabı Süsleme Malzemeleri

 • Eski bir telefon kabı
 • Tutkal
 • Fırça
 • Kağıt tabak
 • Gazete
 • İstediğiniz renkte sim
 • Simi boşaltmak için küçük bir kap

Projenin yapımında kullanacağınız simi kırtasiyelerden ve hobi malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz.

Telefon kabını süslemek için tek renk  ya da farklı renklerde sim kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Sim ile Telefon Kabı Süsleme

Sim ile telefon kabını süslemek için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir. Çalışmaya başlamadan önce masanın üzerine gazete sererek gerekli koruma tedbirini almayı unutmayın. Bir miktar tutkalı kağıt tabağa boşalttıktan sonra uygulamanın yapımına geçebilirsiniz.

 • Telefon kabını gazete kağıdının üzerine dış tarafı size bakacak şekilde güzelce koyun.
 • Simi küçük bir kabın içine boşaltın.
 • Daha sonra fırça yardımı ile kabın üzerine tutkal sürün ve simi tutkal sürdüğünüz yere dökün.
 • Tüm yapmanız gereken bu kadar uygulama sonrasında elinizde parlak ve yeni bir telefon kabı olacaktır. Dilerseniz hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Güle güle kullanın.

Tutkal çabuk kuruma özelliğine sahip olduğu için bunu telefon kabının üzerine azar azar sürmenizi öneriyoruz. Bu şekilde tutkal kurumadan emniyetli bir şekilde sim ile süsleme işlemini yapmanız mümkün. Şık bir tasarım yapmak isterseniz farklı renkte simler kullanarak kabın üzerini şeritler halinde renklendirebilirsiniz. Yapacağını bu pratik uygulama sayesinde dışarıdan onlarca para vererek yeni telefon kabı almak yerine eski kabınızı yeniden, kendi zevkinize göre tasarlayabilirsiniz.

İsterseniz aynı uygulamayı simli oje ile de yapmanız mümkün. Eğer telefon kabı eski değil de sadece görünümünü değiştirmek istiyorsanız bunun bazı yerlerine oje ile küçük desenler de yapabilirsiniz. Eski telefon kabı süsleme çalışması ile yepyeni bir telefon kılıfına sahip olabilirsiniz.

Kot Pantolondan Telefon Kılıfı Yapımı * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir