Simli Eva ile Dekoratif Saklama Kabı Süsleme

Simli Eva ile Dekoratif Saklama Kabı Süsleme

Sosyal Medyada Paylaşın

Simli eva ile dekoratif saklama kabı süsleme son derece pratik ve eğlenceli bir geri dönüşüm çalışmasıdır. İçindeki malzeme kullanıldıktan sonra atılmak için kenara ayrılan yuvarlak ya da kare şeklindeki tüm kartondan kaplarınızda aynı işlemi uygulayabilirsiniz. Sizinle paylaştığımı bu çalışmada hazırlanan dekoratif kap, toka ve takıları saklamak için kullanılabilir. Siz de elinizdeki malzemeleri değerlendirerek harika saklama kapları yapmak istiyorsanız, buyrun konumuzun detaylarına…

Simli Eva ile Dekoratif Saklama Kabı Süsleme

Simli eva kağıdı kullanarak kapaklı kutuları, harika bir saklama kabına dönüştürmek mümkün. Bunun için evde bulunan malzemeler ve biraz hayal gücü yeterli…

Malzemeler

  • Silindir şeklinde kapaklı kutu
  • İstediğiniz renkte eva kağıdı
  • Beyaz tutkal ya da güçlü bir kapıştırıcı
  • Süslemek için kalpli eva şablonları
  • Kapak kenarı için kurdele, ip ya da dantel zincir
  • Cetvel
  • Makas
  • Kalem

Yapılışı

Malzemeleri hazırladıktan sonra ilk olarak silindir kutunun en, boy ve çap ölçülerini alın. Bu ölçülere göre kapak, gövde için tam kaplamalık parçalar kesin. Ardından çapına göre kapak üstü yuvarlak parçasını kesin. Biz örneğimizde alt tabanı süslemedik, siz isterseniz, o kısım için de aynı kapak üstü parçasından kesebilirsiniz. Evadan parçaları kestikten sonra sıra ile yapıştırıcı sürüp yerine yerleştirin. İyice kuruyup yapışmalarını sağlayın. Saklama kabının altı, üstü ve yanları kuruduktan sonra süsleme işlemine geçebilirsiniz.

Eva ile saklama kabı süslemek için istediğiniz kalıplarda küçük parçalar kesip kapak kısmına ve yan kenarlarına yapıştırabilirsiniz. Kabınız silindir şeklinde ise yanlarına yapıştırmak için küçük parçalar tercih etmenizi tavsiye ederiz. Kapak kenarında evaların birleşim yerlerine daha güzel görünmeleri için kurdele, ip gibi uzunlamasına parçalar yapıştırın. Çalışmanın daha şık ve gösterişli olması için isterseniz boncuklar ile de süsleme yapabilirsiniz. Hayal gücünüz ve zevkinize göre süslemeleri yaptıktan sonra kuruması için yeniden bekleyin. Ve sonrasında saklama kabınızı kullanabilirsiniz.

Simli Eva Kağıdı ile Dekoratif Saklama Kabı Süsleme Resimli Anlatım
Simli Eva Kağıdı ile Dekoratif Saklama Kabı Süsleme Resimli Anlatım

Simli eva ile saklama kabı süsleme çalışmasının detayları için yukarıdaki resimli anlatıma göz atabilirsiniz. Eğer isterseniz videolu anlatıma da göz atabilir, detayları daha iyi görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir