Simli Evadan Resim Çerçevesi Yapımı

Simli Evadan Resim Çerçevesi Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Simli evadan resim çerçevesi yapımı okul öncesi dönemde çocuklar ve ailelerin birlikte yapabilecekleri bir hobi çalışmasıdır. Hobi malzemeleri ya da kırtasiye malzemeleri satan yerlerde bulunan bu simli eva kağıtlarını çok kısa bir sürede harika bir resim çerçevesine çevirebilirsiniz. Bunun için biraz hayal gücü ve farklı renkte iki adet eva kağıdınız olması yeterli.

Simli Evadan Resim Çerçevesi Yapımı

Simli eva kağıdından resim çerçevesi yapmak için resmin boyutunda bir eva kağıdı ve yanlarının üçgen kısımları için daha küçük parçada farklı renkte bir eva kağıdı olması yeterli. Aynı çalışmayı isterseniz düz eva kağıtları ya da desenli evalar ile de yapabilirsiniz.

Simli Evadan Resim Çerçevesi Malzemeleri

  • Farklı renkte iki adet simli, düz ya da desenli eva kağıdı
  • Güçlü bir yapıştırıcı (beyaz tutkal, şeffaf yapıştırıcı)
  • Makas
  • Resim

Simli Evadan Resim Çerçevesi Yapılışı

Simli eva kağıdından resim çerçevesi yapmak için ilk olarak kullanmak istediğiniz resmin boyutuna göre ana parçayı ayarlayın. Bu ayarlamayı yaparken resimlerin 1 cm içine doğru kare ya da dikdörtgeni oluşturun. Ardından kesip ilk parçayı oluşturun. İkinci parçalar için resim kenarlarını tutacak büyüklükte üçgenler kesin. Bu üçgen parçaların ana parça kenarlarına gelecek şekildeki kısımlarına yapıştırıcı sürün. Yapıştırmak istediğiniz kenarlara parçaları yapıştırın. İsterseniz çerçevenin dört tarafına da üçgen yapıştırabilirsiniz. Eğer iki tarafına yapıştırma yapacaksanız, çaprazlamasına yapıştırın.

Resim çerçevesini hazırladıktan sonra içine resmi yerleştirip bir yere bant ile sabitleyip asabilirsiniz. Eğer resim kenarlarından kaldırma yapıyorsa, resmin arkasına da biraz yapıştırıcı sürüp çerçeveye yapıştırabilirsiniz. Simli eva kağıtları biraz zor yapışan kağıtlardır. Bu nedenle yapıştırma işleminde güçlü yapıştırıcılar kullanmanız gerekir.

Desenli, sade ya da simli evadan resim çerçevesi yaparken isterseniz kenar kısımlarına üçgen yerine kare, çiçek ya da her hangi bir başka figür yerleştirebilirsiniz. Her şekilde çerçeveniz çok güzel duracaktır. İsterseniz yine simli evadan küçük çerçeveler yapıp içine resim ya da isimlerin yazılı olduğu kağıtlar yapıştırarak aile soy ağacı da hazırlayabilirsiniz. Simli evadan çerçeve yapımı çalışmasının detayları için videoya göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir