Simli Oje Nasıl Sürülür

Simli Oje Nasıl Sürülür?

Sosyal Medyada Paylaşın

Simli oje nasıl sürülür? diye merak ediyorsanız bu yazımızı okuduktan sonra bu ojeyi tırnaklarınıza daha kolay sürebilirsiniz. Simli oje her yaştan bayanın sevdiği bir oje çeşididir. Yalnız bu ojeyi sürmek diğerlerine oranla daha zor olabilir. Ojenin içindeki simler belirli yerlere toplandığından tırnağın tamamına simlerin yayılabilmesi için bunu birkaç kat sürmek gerekebilir. Böyle bir durumda da oje kalın bir tabaka halinde olacağı için çirkin bir görünüm oluşabilir. Tek kat simli oje sürüldüğünde ise bazı yerler simli geri kalan yerler boş olacaktır. Eğer siz de böyle bir sorun yaşıyorsanız bunun çözümü için uygulayabileceğiniz pratik yöntemi yazımızda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Simli oje
  • Sünger
  • Makas

Simli Oje Nasıl Sürülür?

Simli Oje Nasıl Sürülür Resimli Anlatım
Simli Oje Nasıl Sürülür Resimli Anlatım

Simli ojeyi tırnağınıza sürmek için bunu kat kat uygulamanıza hiç gerek yok. Ojeyi tek kat sürerek de simlerin tırnağın tamamına yayılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey bir parça sünger. Evet biraz sünger ile simli oje tırnağa çok kolay bir şekilde uygulanabilir. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın nasıl yapıldığını anlatmaya geçelim.

  • Ojeyi tırnağınıza değil süngere sürmeniz gerekiyor. Bunun için süngerden tırnağınızın boyutuna uygun bir parçayı makas yardımı ile kesin.
  • Küçülttüğünüz sünger parçasına simli ojeyi birkaç kat sürün.
  • Daha sonra oje sürdüğünüz sünger ile tırnağınıza tampon yapın. Bu şekilde tırnağın her yerine eşit oranda sim yayıldığını görebilirsiniz.
  • Tüm tırnaklarınıza aynı uygulamayı yaptıktan sonra tırnaklarınızdaki harika ışıltılarla dikkat çekebilirsiniz.

Simli oje nasıl sürülür bunu adım adım yukarıda anlattık. Ayak tırnaklarınıza da aynı yöntemi uygulayarak simli oje sürebilirsiniz. İsterseniz simli ojeyi tırnağın tamamına değil de sadece belirli yerlerine de sürebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken tırnağınıza istediğiniz renkte bir oje sürmek. Daha sonra bir bant ya da başka bir nail art aparatı ile istediğiniz yerleri kapatmak ve açıkta kalan yerlere yukarıda anlattığımız şekilde süngerle ojeyi uygulamak. Bu şekilde evde tırnaklarınıza kolayca simli nail art yapmanız mümkün. Uygulamanın yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmak isterseniz yukarıda paylaştığımız, simli oje nasıl sürülür resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir