Simli Oje Nasıl Çıkarılır

Simli Oje Nasıl Çıkarılır?

Sosyal Medyada Paylaşın

Simli oje nasıl çıkarılır? diye merak eden bayanların sayısı oldukça fazladır. Tırnaklarını süslemeyi seven bayanların çoğu simli oje kullanır. Günlük hayatta ya da özel bir davete giderken tırnaklarınıza simli oje sürmekten hoşlanıyorsanız bu yazımızda bahsedeceğimiz konu ilginizi çekebilir. İçinde sim bulunan ojeler şık görünümleri ile dikkat çekse de simli ojeyi tırnaktan çıkarmak o kadar kolay olmayabilir. Normalde oje çıkarmak için pamuk ve aseton yeterli olmaktadır. Fakat bu durum simli ojeler için geçerli değildir. Asetonlu pamuk tırnaklara uygulandığı zaman bu sadece tırnaklardaki ojeleri çıkarmaya yarar. Simler ise tırnaklara yapışmış halde olduğu gibi kalır. Böyle bir durumda tek çare tırnaklarda kalan simleri kazıyarak çıkarmaktır. Bu hem zor hem de tırnaklara zarar veren bir uygulama olduğu için denemenizi tavsiye etmiyoruz. Bunun yerine tırnaklarınıza zarar vermeyecek bir yöntem deneyebilirsiniz. Bu yazımızda paylaşacağımız pratik uygulama sayesinde tırnaklardaki simli ojeyi çok kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Simli Oje Çıkarma Yöntemleri

Simli oje çıkarma yöntemleri denince ilk olarak akla aseton ve pamuk gelecektir. Fakat bu malzemeler sadece oje çıkarmakta etkilidir. Tırnaklara yapışmış haldeki simleri çıkarmak için bunlara ek olarak alüminyum folyo da kullanmanız gerekiyor. Pamuk, aseton ve alüminyum folyo üçlüsünü kullanarak tırnaklarınızı hiç uğraşmadan oje ve simden arındırabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Makyaj pamuğu
  • Aseton
  • Alüminyum folyo

Eğer makyaj pamuğu yoksa normal pamuk da kullanabilirsiniz fakat uygulama makyaj pamuğu ile daha rahat yapılmaktadır. Malzemeler hazır ise ojeyi çıkarmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

Uygulamanın Yapılışı

  • İlk olarak makyaj pamuğuna asetonu dökün ve bunu tırnağınıza sarın.
  • Daha sonra tırnağınızı hiç ovalamadan bu pamuğun üzerine de alüminyum folyo sarın.
  • Tırnakların hepsini bu şekilde pamuk ve alüminyum folyo ile sardıktan sonra asetonun etki etmesi için 10 dakika bekleyin.
  • Sürenin sonunda folyoları tırnaklardan çıkardığınızda oje ve simlerin çıktığını görebilirsiniz.

Böylece simli oje nasıl çıkarılır? sorusunun cevabını da vermiş olduk. Bu yöntem sayesinde el ve ayak tırnaklarınızdaki simli ojeleri rahatlıkla çıkarmanız mümkün. Uzun süre uğraşmadan, canınız yanmadan ve tırnaklarınıza zarar vermeden 15 dakika içinde tırnaklarınızı tertemiz yapabilirsiniz. Alüminyum folyo ile simli oje çıkarma yöntemi sayesinde artık nasıl çıkaracağınızı dert etmeden gönül rahatlığı ile simli oje kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir