Sirke ile Saç Rengi Nasıl Açılır

Sirke ile Saç Rengi Nasıl Açılır

Sosyal Medyada Paylaşın

Sirke ile saç rengi nasıl açılır sorusunun cevabını öğrendiğinizde evde saçlarınıza zarar vermeden, kolay bir şekilde saç renginizi açabilirsiniz. Saç rengi açmak için kuaförde saç rengi açtırma işlemi yaptırabilir ya da bazı kimyasalları kullanarak evde kendiniz de saçlarınızın rengini açabilirsiniz. Kimyasal içeren ürünlerle saç rengini açmak sağlıklı bir yöntem olmadığı için bazı bayanlar evde doğal ürünler kullanarak saç rengi açmayı denemektedir. Bu doğal saç rengi açma yöntemleri arasında en çok kullanılanları limon, papatya suyu ve sirke olmaktadır. Daha önceki yazılarımızda limon ve papatya suyu ile saç rengi açma yöntemlerini sizlerle paylaşmıştık. Bugün de sirke ile saç rengi açma yöntemi hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Sirke ile Saç Rengi Nasıl Açılır

Sirke ile saç rengi açmak için elde etmek istediğiniz saç rengi tonuna göre elma şırası sirkesi ya da beyaz sirke kullanmanız gerekiyor. Kumral saçların daha sarı tonlarda açılması için beyaz sirke kullanılabilir. Biraz daha kumral tonlar elde etmek için de elma şırası sirkesi kullanabilirsiniz. Bu hatırlatmayı yaptıktan sonra gerekli malzemelere ve yöntemin uygulanışına geçebiliriz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 su bardağı su
  • 2 yemek kaşığı elma şırası sirkesi ya da beyaz sirke
  • Temiz bir sprey şişesi

Yapılışı ve Yöntemin Uygulanışı

Bir kabın içine belirtilen miktarda su alın ve bunu ocakta kaynatmaya başlayın. Su kaynadıktan sonra içine sirkeyi ilave edin ve 15 dakika daha kaynattıktan sonra ocağın altını kapatın. Sirkeli su karışımını soğuyana kadar bir kenarda beklettikten sonra sprey şişesinin içine boşaltın. Karışım hazır şimdi sıra bunu uygulamaya geldi.

Saçlarınızı şampuan ile yıkayın ve duruladıktan sonra fazla suyunun süzülmesi için bir süre bekleyin fakat saçlarınızı kurutmayın. Yıkadığınız saçlar nemli iken spreydeki karışımı saçlarınıza sıkın. Sonrasında güneşe çıkarak kuruyana kadar bekleyin. En iyi sonuç saçları güneşte kurutarak alınsa da isterseniz saçları saç kurutma makinesi ile de kurutmanız mümkün.

Evde saç rengi açmak için sirkeli su karışımını deneyecek iseniz bu yöntemin koyu kahverengi ve kumral saçlarda işe yaradığını söyleyebiliriz. Saçları siyah olanların da saç renginde belki bir miktar açılma olabilir. Sirke ile saç rengi açmak isteyenler sirke kokusundan rahatsız olabilirler. Böyle bir durumda sprey şişesinin içine birkaç damla lavanta yağı ilave edilerek sirke kokusu bastırılabilir. Sirke ile saç rengi açtığınız zaman sadece güzel bir renk tonu elde emekle kalmaz daha parlak görünen saçlara da sahip olabilirsiniz. Dilerseniz bu yöntem ile saçların tamamının rengini açmak yerine saç aralarına uygulayarak evde ombre de yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir