Sivilceler için Pratik 5 Cilt Maskesi Tarifi

Sivilceler için Pratik 5 Cilt Maskesi Tarifi

Sosyal Medyada Paylaşın

Ergenlik çağı ile birlikte başlayan sivilce sorunu, bazı ciltlerde ilerleyerek devam eder. Ergenlik dönemini atlatmasına rağmen hala sivilce ve siyah nokta sorunu yaşayanlar için kozmetik maskelerin dışında ev yapımı cilt maskeleri de vardır. Bu ev yapımı cilt maskeleri sivilcelerin yok olmasını ve yeniden çıkmalarını önleyen basit ancak etkili karışımlardır. Denemek isteyenlere sivilceler için pratik 5 cilt maskesi tarifi, malzemeler ve uygulanışlarını paylaşıyoruz. Umarız rahatsız edici sivilcelerinize biraz olsun çare olur…

Limonlu Sivilce Maskesi Tarifi

Malzemeler

 • 3 yemek kaşığı limon suyu
 • 2 yemek kaşığı bal

Hazırlanış ve Uygulanışı

Temiz bir kase içine 3 yemek kaşığı kadar limon suyu sıkın. Üzerine balı ekleyip karıştırın. Malzemeler macun kıvamı alınca kullanabilirsiniz. Etkisini arttırmak için isterseniz malzemeleri karıştırırken ocakta ısıtabilir, karışım soğuduktan sonra kullanabilirsiniz. Hazırladığınız bu karışımı sivilcelerinizin üzerine sürebilirsiniz. Yaklaşık 15 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su ile maskeyi durulayabilirsiniz. Maskeyi 1 hafta boyunca her gün uygulamanız gerekir. 1 hafta sonunda yüzünüzdeki sivilceler azaldığında haftada 3-4 gün uygulamaya devam edebilirsiniz.

Zerdeçallı Sivilce Maskesi Tarifi

Malzemeler

 • 1 tatlı kaşığı zerdeçal
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 1 yemek kaşığı ev yoğurdu

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maske için gereken malzemeleri temiz bir kase içinde karıştırın. Karışıp homojen kıvam alan maskeyi cildinize özellikle sivilcelerin olduğu yerlere sürün. 15 dakika kadar bekleyin. Bu sırada maske kuruyup çatlayacaktır. Süre sonunda ılık su ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Maskeyi haftada 1-2 kere uygulamak yeterli olacaktır.

Yumurtalı Sivilce Maskesi Tarifi

Malzemeler

 • 1 adet yumurtanın akı
 • 2 yemek kaşığı bal
 • 1-2 tatlı kaşığı limon suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yumurtalı sivilce maske tarifi hem yağlı, hem kuru ciltler için idealdir. Cildiniz kuru ya da normal ise yumurta akı ve balı çırpıp sivilcelerinizin üzerine sürebilirsiniz. Eğer yağlı ise cildiniz karışıma 1-2 tatlı kaşığı limon suyu ekleyip karıştırıp kullanabilirsiniz. Maskeyi uygulamadan önce cildinizi güzelce yıkayıp temizleyin. Ardından özellikle sivilcelerin üzerine gelecek şekilde maskeyi uygulayın. 20 dakika kadar bekletin. Sonrasında ılık su ile durulayın. Haftada 1-2 kere uygulamak yeterli olacaktır.

Çilekli Sivilce Maskesi Tarifi

Malzemeler

 • 6-7 adet olgun çilek
 • 1,5 yemek kaşığı ev yoğurdu

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maske için çileklerin baş kısımlarını çıkarın ve bir kap içinde çatal ile ezin. Üzerine yoğurdu ekleyip karıştırın. Homojen kıvam alan maskeyi özellikle sivilcelerin üzerine uygulayın. 15 dakika kadar bekletin. Yüzünüzü oynatmakta zorlanmaya başlayınca soğuk su ile maskeyi cildinizden arındırabilirsiniz. Haftada 1-2 kere çilekli maske uygulanabilir.

Tarçınlı Sivilce Maskesi Tarifi

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı toz tarçın
 • 2 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maske için balı bir kaseye alıp üzerine tarçını ekleyin. Homojen kıvam alana kadar malzemeleri karıştırın. Ardından cildinize sürün. 20 dakika bekletip ılık su ile durulayın. Haftada 1-2 kere aynı şekilde maskeyi uygulayarak sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Ev yapımı doğal sivilce maskesi tariflerini uygularken seçtiğiniz her hangi birisini uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Birden fazla maske uygulaması yaptığınızda birbirlerinin etkilerini yok edebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir