Siyah Oje Nasıl Sürülür

Siyah Oje Nasıl Sürülür

Sosyal Medyada Paylaşın

Siyah oje nasıl sürülür sorusunun cevabı bu koyu rengi tırnaklarınıza başarı ile uygulamanız açısından önemlidir. Siyah oje sürdüğünüzde bu rengin dikkat çekmesi nedeni ile bakışlar doğrudan ellerinize yöneleceği için siyah oje sürmek ayrı bir önem taşır. Siyah ojeden istediğiniz etkiyi almak için doğru teknikleri kullanmak kadar el ve tırnaklarınızın da bakımlı olması gerekmektedir. Siz de siyah oje sürmek istiyor fakat buna bir türlü cesaret edemiyorsanız aşağıda vereceğimiz tüyolar işinize yarayabilir.

Siyah Oje Nasıl Sürülür

  • Siyah oje sürmeden önce ilk yapmanız gereken ojenin şişesini çalkalamak olsun. Özellikle ojeyi uzun süredir kullanmadıysanız çalkalamadan sürmeniz halinde tırnağınıza sürdüğünüzde dalgalı ve mat bir görünüm ortaya çıkabilir.
  • Siyah ojeden önce tırnaklarınızı iyice temizlemeyi ihmal etmeyin. Tırnakların üzerinde krem ya da nemlendirici bulunması halinde siyah ojeyi sürerken dalgalı bir görünüm oluşabilir. Bu tür ürünler tırnak ile temas etmemiş olsa bile kendiliğinden tırnaklarda biriken yağ ve tozlar da aynı şekilde sürülen ojenin çirkin görünmesine neden olabilir. Bu sebeple ojeyi sürmeye başlamadan önce mutlaka tırnaklar temizlenmelidir.
  • Tırnaklarınızın yeterice temizlendiğinden emin olduktan sonra 1 kat renksiz parlatıcı sürün. Bunun ardından siyah oje sürmeye geçin. İlk kat parlatıcı sürdüğünüz zaman siyah ojeyi çıkardığınızda tırnak kenarlarında meydana gelebilecek lekeleri ve tırnakların sararmasını önleyebilirsiniz. Bu basit fakat etkili yöntem sayesinde ojeyi sürmeniz kolaylaşırken daha parlak görünmesini de sağlayabilirsiniz.
  • Renksiz parlatıcı biraz kuruduktan sonra siyah ojeyi sürmeye başlayabilirsiniz. Sürdüğünüz ojenin mat ve dalgalı görünmemesi için doğru tekniği kullanmanız oldukça önemlidir. Siyah ojeyi tırnağınıza 3 fırça darbesi ile sürmelisiniz. İlk fırça darbesini tırnağın tam orta kısmından, dipten tırnak ucuna doğru uygulamalısınız.
  • Daha sonra ortada boyadığınız yerin sağından ve solundan birer fırça darbesi ile oje sürme işlemini tamamlayabilirsiniz.
  • Fırçayı tek seferde ve seri bir şekilde çekmeli bu sırada taşırmamaya özen göstermelisiniz.
  •  Siyah koyu bir renk olduğu için tek kat oje sürüldüğü zaman mat ve dalgalı görünebilir. Bu nedenle 2 kat sürmekte fayda var.
  • İlk kat siyah oje sürüldükten sonra biraz kurumasını bekleyin ve ardından ikinci katı da sürerek uygulamayı tamamlayın.

Siyah oje sürmenin püf noktaları hakkında vermiş olduğumuz tüyoları göz ardı etmezseniz parlak ve dikkat çekici siyah oje sayesinde elleriniz de daha güzel ve bakımlı görünecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir