Slime Nedir

Slime Nedir?

Sosyal Medyada Paylaşın

Slime nedir? diye merak ediyorsanız bu konu hakkında merak edilen tüm soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Dünya genelinde uzun yıllardır kullanılan slime son yıllarda ülkemizde de yaygınlaşmaya başlamıştır. Bir oyun hamuru olan bu ürün her ne kadar çocukların ilgi alanına giriyor gibi görünse de yetişkinler tarafından da sevilmektedir. Amerikalı bir oyuncak şirketi tarafından 1976 yılında piyasaya sürülen slime, oynayanların stres atmasını sağladığı için stres hamuru olarak da bilinmektedir. Görünüm olarak jöleyi anımsatan slime, akışkan ve yapışkan bir yapıya sahiptir. Bu özelliği nedeni ile normal oyun hamurundan ayrılmaktadır.

Slime Çeşitleri Nelerdir?

Slime Nasıl Kullanılır
Slime Nasıl Kullanılır

Asıl rengi yeşil olan bu ürünün günümüzde her rengi bulunmaktadır. Düz slime çeşitlerinin yanı sıra simli, köpüklü ve boncuklu olmak üzere birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Farklı boyutlarda özel kapların içinde satılan slime kırtasiye ve oyun malzemeleri satan yerlerden rahatlıkla temin edilebilir. İsterseniz gerekli malzemeleri temin ederek evde kendiniz de slime yapabilirsiniz. Evde slime yapımı konusunda kendinize fazla güvenmiyorsanız, slime satılan yerlerde bunun yapımı için gerekli olan malzemeler de satılmaktadır. İsterseniz bunlardan satın alarak evde istediğiniz gibi slime yapabilirsiniz. İstediğiniz renkte bir slime satın alarak bunu evde kendiniz simli ya da boncuklu bir hale getirebilirsiniz.

Slime Nasıl Kullanılır?

Slime Çeşitleri
Slime Çeşitleri

Slime ile stres atmak isterseniz bunu elinize alarak istediğiniz şekilde çekip uzatabilirsiniz. Masanın üzerine koyduğunuzda parmak uçlarınızla kolaylıkla şekillendirebilirsiniz. Bunu istediğiniz kadar çekerek uzatabilir sonra katlayıp tekrar çekip uzatabilirsiniz. Bu oyun hamurunun en önemli özelliği çekilerek çıkarıldığı zaman tekrar eski haline dönmesidir. Bunların dışında slime bir kaba boşaltılarak da kullanılabilir. Mavi slime ile deniz, yeşil ile çok güzel doğa manzaraları oluşturulabilir. Çocuklarda bu akışkan oyun hamuru ile oynayarak keyifli vakit geçirebilirler. Canlı renklerde slime ile oynamak bu hamuru çekerek uzatmak ve şekil vermeye çalışmak çocukların çok hoşuna gidecektir. Çocuğunuz çok küçükse slime’ı yemeye kalkabileceği için bu oyun hamurunu oynarken onun yanında bulunmalısınız.

Stres atmaya yardımcı bir ürün olan slime’ın rahatlatıcı etkisi nedeni ile bu konuda birçok video da çekilmektedir. Bu videolarda farklı renklerdeki slime’lar bir kaba boşaltılmakta, simli, boncuklu, köpüklü slime’lar yapılmakta ya da elde oynanarak şekillendirilmektedir. Birçok kişi bu tür slime videoları izleyerek rahatladığını söylemektedir. Çocuklar da bu tür videoları izlemekten keyif almaktadır. Slime açıkta bırakıldığı zaman bozulacağı için bununla işiniz bittiğinde özel kabında muhafaza etmelisiniz. Bu yazımızda slime hakkında merak edilen soruların cevaplarını sizlerle paylaştık. Siz de evde rahatlamak için bu stres hamurundan faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir