Solgun Cilt Maskesi

Solgun Cilt Maskesi

Sosyal Medyada Paylaşın

Kışın soğuk ve hava kirliliğinin artması nedeniyle cildimiz soluk görünebilir. Solgun bir cilt insana yorgun ve hastaymış gibi bir görünüm verir. Bu soruna karşı evde uygulayabileceğimiz solgun cilt maskesi formülleri bulunmaktadır. Bunlardan cilt yapınıza uygun olanını haftada 1 kere düzenli olarak uygulayıp, cildinizin daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Cildinin solgunluğundan şikayetçi olup doğal bakım uygulamak isteyenler için tariflerimiz…

Solgun Cilt Maskesi

Tüm Cilt Tipleri İçin Solgun Cilt Maskesi

Malzemeler

  • 2 çorba kaşığı yoğurt
  • 10 damla papatya yağı

Yapılışı ve Uygulanışı

Cam bir kasenin içinde yoğurt ve papatya yağını tahta bir kaşık yardımı ile, maske kıvamına gelene kadar güzelce karıştırın. Daha sonra göz çevresi hariç yüzünüzün her tarafına yedirerek sürün. Maskeyi 10 dakika kadar yüzünüzde beklettikten sonra soğuk suyla yıkayarak durulayın.

Yağlı Cilt Tipi İçin Solgun Cilt Maskesi

Malzemeler

  • 1 tane muz
  • Sandal ağacı tozu

Yapılışı ve Uygulanışı

Cam bir kasenin içinde çatal yardımı ile muzu iyice ezerek püre kıvamına getirin. Bunun üzerine azar azar sandal ağacı tozu ilave ederek krem kıvamına gelmesini sağlayın. Hazırladığınız maskeyi yüzünüze masaj yaparak sürün. 15 dakika kadar maskenin cildinize etki etmesi için bekleyin ve ardından soğuk suyla yıkayarak cildinizi arındırın.

Kuru Cilt Tipi İçin Solgun Cilt Maskesi

Malzemeler

  • 2 çorba kaşığı yoğurt
  • 1 çorba kaşığı bal
  • 1 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 3 damla limon suyu

Yapılışı ve Uygulanışı

Bir cam kasede malzemelerin tamamını kaşıkla karıştırın ve hazırladığınız maskeyi göz çevresi haricinde yüzünüzün her tarafına yedirerek sürün. 15 dakika kadar yüzünüzde beklettikten sonra bol soğuk suyla yıkayarak yüzünüzü durulayın.

Solgun cilt maskesi uygulayarak ve gerekli vitamin takviyelerini yaparak cildinizin solgun görünümünden kurtulup, daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Yoğurt Maskesinin Cilde Faydaları * Tıklayınız

Pırasa Maskesi * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir