Soluk Tenli Bayanlara Makyaj Önerileri

Soluk Tenli Bayanlara Makyaj Önerileri

Sosyal Medyada Paylaşın

Soluk tenli bayanlara makyaj önerileri sunarak onların da arzu ettiği gibi canlı ve güzel görünmelerine yardımcı olmak istiyoruz. Soluk cilt, mat hali ile hasta ve yorgun bir görünüme neden olur. Yaz aylarında cilt bronzlaştığında durum biraz normal gibi görünse de, cilt doğal rengine döndüğünde yine aynı sorun ortaya çıkar. Doğru makyaj malzemeleri ve uygun teknikleri kullanarak solgun cildinizi daha canlı ve güzel gösterebilirsiniz. Bu konudaki önerilerimizi aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Soluk Tenli Bayanlara Makyaj Önerileri

Solgun ten soğuk bir görünüme neden olduğu için makyaj uygulamasında daima sıcak renklere yönelmelisiniz. Koyu tonlarda ve aşırı yapılan bir makyaj sorununuzu daha da arttırabilir. Bunu önlemek için ruj ve far rengi seçimine gereken özeni göstermelisiniz. Solgun cildinizi canlandırmak için bir kaç ton koyu fondöten sürebilirsiniz. Elmacık kemiklerinin üzerine allık ile konduracağınız hafif kırmızılıklar cildinizi oldukça canlı gösterecektir. Allığı uygularken fırça yardımı ile yumuşak dokunuşlar yapmaya dikkat edin.

Soluk tenli bayanlar için en uygun ruj renkleri pembe, kırmızı gibi sıcak renklerdir. Bunların parlak olması da cildin solgunluğunu bastırmak açısından önemlidir. Far seçiminizi de açık mavi, gül kurusu gibi renkler arasından yapabilirsiniz. Far sürerken fazla aşırıya kaçmadan, hafifçe renklendirme yaparsanız daha sıcak ve doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Soluk teninizi daha parlak göstermek için aşırıya kaçmadan alın, burun ve dudak üstü gibi bölgelere aydınlatıcı uygulayabilirsiniz.

Koyu ve mat rujlar, donuk bir güzelliğe neden olabileceği için bunlardan kaçınmalısınız. Etkileyici göz makyajı yapmak için koyu farlar yerine açık renk ve simli farlara yönelebilirsiniz. Cildinizin güzel görünmesi için en önemli nokta doğru fondöten seçimi olduğundan, ürünü almadan önce yüzünüzde nasıl göründüğünü test etmelisiniz. Uygun bir fondöten ile makyaj için sıcak ve güzel bir zemin hazırladıktan sonra uygulayacağınız küçük makyaj hileleri ile cildinizde arzu ettiğiniz ışıltıyı oluşturabilirsiniz.

Bu yazımızda soluk tenli bayanlara uygun bazı makyaj tüyoları paylaştık. Siz de cildinizin solgun görünümünden şikayetçi iseniz bu önerileri dikkate alarak sizi memnun edecek bir makyaj yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir