Suna Dumankaya Sivilce ve Siyah Nokta Maskeleri

Suna Dumankaya Sivilce ve Siyah Nokta Maskeleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Suna Dumankaya katıldığı televizyon programlarında, bayanlara daha güzel bir cilde ve bakımlı saçlara sahip olmak için birçok doğal bakım formülleri vermektedir. Biz de bu yazımızda birçok bayanın ortak sorunu olan sivilce ve siyah noktalar için doğal formüller konusunu ele alıyoruz. Cilt probleminize göre bu maske ve kürlerden sizin için en uygun olanlarını deneyebilirsiniz. Sivilce ve siyah noktalarla vedalaşmak isteyenler için Suna Dumankaya’dan sivilce maskesi tarifleri…

Suna Dumankaya Sivilce ve Siyah Nokta Maskeleri

Ballı Tarçınlı Sivilce Maskesi

  • 3 çorba kaşığı süzme bal
  • 3 çorba kaşığı toz tarçın

Derince bir kasenin içinde bal ve tarçını sürülebilecek kıvama gelene kadar iyice karıştırın. Daha sonra hazırladığınız maskeyi yüzünüze masaj yaparak iyice yedirin. Maskeyi 15 dakika kadar yüzünüzde beklettikten sonra ılık suyla yıkayarak durulayabilirsiniz. Ballı tarçınlı sivilce maskesi düzenli olarak kullanıldığında cilt toksinlerden arınır ve rahat nefes alır. Bunun sonucunda var olan sivilceler temizlenen ciltte barınamayacakları için kaybolurlar ve yeni sivilce oluşumu da önlenmiş olur.

Siyah Noktaları Yok Eden Bitkisel Maske

Siyah noktalar, sivilcelerin başlangıç aşamasıdır. Bunlara zamanında müdahale etmeniz sivilce oluşumunu önlemekte etkili olacaktır. Denemek isteyenler için siyah noktalar için bitkisel formül:

  • 1 çay kaşığı kastil sabunu
  • 1 damla kekik yağı

Malzemeleri birbiriyle güzelce karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Bu karışımı her gün düzenli olarak uyguladığınızda cildinizin alt tabakası temizlenir, toksinlerden arınan ciltteki siyah noktalar yok olur.

Siyah Noktalara Karşı Etkili Maske

  • 1 kahve kaşığı yoğurt
  • 10 damla limon suyu

Bir kasenin içerisine aldığınız yoğurda 10 damla limon sıkın ve malzemeyi güzelce harmanlayın. Hazırladığınız maskeyi yüzünüze yedirerek sürün, etki etmesi için 20 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayarak maskeden arındırın. Haftada 2 kere düzenli olarak uygulayacağınız siyah noktalara karşı etkili maske sayesinde tertemiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Sivilcelere Karşı Etkili C Vitamini Maskesi

  • 1 tane portakal

1 tane portakal kabuğunu rendenin ince tarafıyla rendeleyerek biraz ezin. Bunu sivilcelerinizin olduğu bölgelere uygulayın. Portakal kabuğu ile her gün yapacağınız bu uygulama sayesinde sivilcelere veda edebilirsiniz.

Sivilceler İçin Tonik

  • 2 tatlı kaşığı gül suyu
  • 2 kahve kaşığı limon suyu

Belirtilen miktardaki malzemeyi bir kapta güzelce karıştırdıktan sonra bir parça pamuğu bu toniğe batırıp yüzünüzü silin. Sivilceler için doğal tonik olan bu karışımı her gün düzenli olarak uygulamanız halinde kısa süre içerisinde sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

Suna Dumankaya sivilce ve siyah nokta maskeleri sayesinde daha sağlıklı ve güzel bir cilde kavuşabilirsiniz. Yazımızı sonlandırmadan önce bu konuda küçük bir de hatırlatma yapmak istiyoruz; cildinizdeki siyah nokta ve sivilceleri hiçbir şekilde sıkmayınız ve cildinizde sivilcelerden dolayı yara oluşmuşsa bunlar geçtikten sonra uygulamaları yapınız.

Sivilceler için Pratik 5 Cilt Maskesi Tarifi * Tıklayınız

Sivilceler için Kil Maskesi * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir