Süngerden Oyuncak Yapımı

Süngerden Oyuncak Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Süngerden oyuncak yapımı çalışması ile çocuklarınız için hem sağlıklı hem de ekonomik oyuncaklar hazırlayabilirsiniz. Temizlikçilerde ya da büyük marketlerde tekli ve paket olarak satılan renk renk süngerleri kullanarak, çocuklarınız için sevdiği karakterlerde oyuncaklar hazırlayabilirsiniz.

Süngerden Oyuncak Nasıl Yapılır

Süngerden oyuncak yapmak için normal, orta boy, renkli çeşitleri bulunan süngerlerden kullanabilirsiniz. Bu çalışmayı çocuğunuz ile birlikte hazırlayabilir, kendi oyuncağını kendisinin yapmasına izin verebilirsiniz. Kendi emeği ve hayal gücü ile yaptığı oyuncağı daha fazla seven çocuğunuz, artık dışarıda gördüğü pahalı oyuncaklar yerine bu ev yapımı sünger oyuncaklar ile vaktini geçirecek.

Süngerden Oyuncak Yapımı için Malzemeler

  • Renkli sünger
  • İnce lastik tokalar
  • Oynar göz
  • Kurdele
  • Renkli keçe kalemler

Süngerden Oyuncak Yapımı

Süngerden oyuncak yaparken hazırlamak istediğiniz oyuncağın şekline göre kulaklarını ve baş kısmını oluşturabilirsiniz. Eğer kedi hazırlamak isterseniz minik ancak uçları sivri gelen kulaklar yapmalısınız. Bunun için lastik tokaları süngerin ucundan tutturun. Eğer ayı gibi kulakları hafif geniş gelen bir oyuncak hazırlamak isterseniz lastik tokaları biraz daha içten tutturmanız gerekir. Oyuncağın kulak kısımlarından sonra baş kısmının belirginleşmesi için tam ortasından bir lastik geçirin. Bu lastiği çok fazla sıkmazsanız baş kısmı daha hoş görünür. oyuncağın ayakları için isterseniz ayak kısımlarının olduğu yere kulaklarına yaptığınız gibi lastikleri geçirebilirsiniz. Başka bir ayak şekli içinse lastiği sıkmadan üçgen şeklinde geçirip ayakları oluşturabilirsiniz.

Süngere taktığınız lastikler ile oyuncağın genelini bitirdikten sonra süsleme ve detaylarını yapın. Bunun için göz kısımlarına oynar göz takın. İsterseniz oynar göz yerine siyah kalem ile göz de çizebilirsiniz. Burun ve ağız kısmını da çizdikten sonra genel olarak sünger oyuncağınız bitmiş sayılır. İsterseniz bu şekilde bırakıp çocuğunuza oynaması için verebilirsiniz. Ancak daha süslü ve orjinal olmasını isterseniz kulak kısımlarına yapıştırıcı ile kurdele yapıştırabilirsiniz. Eğer kurdele yoksa her hangi bir kumaşı şerit şeklinde kesip kulaklarının lastikli kısmına yapıştırabilirsiniz.

Çalışmanın detayları için süngerden oyuncak yapımı resimli anlatım görseline göz atabilirsiniz.

Süngerden Oyuncak Yapımı Resimli Anlatım
Süngerden Oyuncak Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir