Süngerden Sünger Bob Yapımı

Süngerden Sünger Bob Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Süngerden sünger Bob yapımı eğlenceli olduğu kadar çocukların da çok hoşuna gidecek bir çalışmadır. Evde bulunan bulaşık süngerleri ile hazırlayabileceğiniz bu oyuncak çocuğunuzun en yakın arkadaşı olacak… Detayları için keçe ya da eva kullanabileceğiniz sünger bob yapımı çalışmasını bugün sizlerle paylaşıyoruz.

Süngerden Sünger Bob Nasıl Yapılır

Sünger Bob, çocukların sevdiği çizgi film karakterlerinden birisidir. Klasik sarı renkli bir süngerin karakterleştirildiği bu çizgi filmdeki ana karakter olan Bob’un değişik ebatlarda oyuncakları da bulunuyor. Daha çok peluş şeklinde elde sıkılıp oynanabilecek şekilde hazırlanan bu oyuncakları satın almak zaman zaman ailelerin bütçelerini zorlayabilir. Bu durumda evde kendi Sünger Bob oyuncağınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Sünger Bob için Malzemeler

  • Sarı renkli istediğiniz boyutta sünger
  • Detayları yapmak için uygun renklerde keçe ya da eva
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Ayak ve kollara uygun kalınlıkta ipler
  • Ağız kısmını boyamak için kalem

Süngerden Sünger Bob Yapımı

Sünger Bob karakterini tam çıkarmak için bir Sünger Bob şablonundan yararlanabilirsiniz. Şablona göre göz, burun, ağız kısmını çıkarabilir, kıyafetlerini hazırlayabilirsiniz. Örnek çalışmada keçe kullanılmıştır. Eğer eva ya da başka bir malzeme kullanılacaksa yine benzer renklerde olmasına dikkat edin. Sünger Bob’un bütün parçaları hazırlandıktan sonra önce yüz kısım detaylarını yapıştırın. Yüzden sonra kol ve bacaklar için iplerin uçlarına detayları yapıştırın. Kol ve bacakların çıkış yerlerine dikkatli bir şekilde ipleri yapıştırın. Sünger Bob’un kıyafetlerini de yapıştırıp oyuncağı tamamlayın…

Süngerden sünger Bob yapmak için isterseniz küçük boy bulaşık süngerlerinden yararlanabilir, isterseniz de daha büyük boyutlu olan çok amaçlı süngerlerden kullanabilirsiniz. Üzerine yaptığınız detaylar tam yapıştığında çocuğunuz squishi oynar gibi sıkarak sünger Bob ile oynayabilir. Farklılık katmak için isterseniz sadece sarı renk yerine değişik renklerde süngerler satın alıp bu süngerlerin üzerine de detaylar yaparak bir sünger ailesi hazırlayabilirsiniz. Bu şekilde yaptığınız çalışmalar ile çocuklarınıza oyunlar oynatıp hayal güçlerinin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. İsterseniz Sünger Bob yapımı sırasında yapıştırma yerlerinde çocuğunuzdan yardım alabilir, onun da kendi oyuncağında katkısı olmasını sağlayabilirsiniz. Tamamen sağlıklı ve ekonomik bir oyuncak hazırlamak için çalışmanın detaylarına göz atabilirsiniz.

Süngerden Sünger Bob Yapımı Resimli Anlatım
Süngerden Sünger Bob Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir