Sütlü Çay Nasıl Yapılır

Sütlü Çay Nasıl Yapılır

Sosyal Medyada Paylaşın

Sütlü çay nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bu yazımızda sorunuzun cevabını bulabilir ve siz de evde sütlü çay yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. Sütlü çay kahvaltıda sağlıklı bir içecek tüketmek isteyenler için oldukça idealdir. Tabi ki sütü sade içmek daha faydalıdır fakat sade süt içemeyenler de en azından sütlü çay içebilirler. Bu enfes çayı sabah kahvaltısında ve çay saatlerinizde içebilirsiniz. Soğuk kış aylarında içinizi ısıtacak değişik bir içecek tarifi arıyorsanız evde sütlü çay yapabilirsiniz. Çok sevdiğiniz çayı bir de süt eşliğinde tatmak isterseniz aşağıda vereceğimiz sütlü çay tarifi bu konuda çok işinize yarayabilir.

Sütlü Çay Nasıl Yapılır

  • Sıcak demlenmiş çay
  • 1 çay fincanı süt
  • Toz şeker

Sütlü Çay Nasıl Yapılır

İlk olarak sütü bir cezveye alın ve güzelce kaynatın. Süt kaynadıktan sonra bir çay fincanının içine istediğiniz miktarda çay ve kaynamış süt koyun. Damak tadınıza uygun miktarda toz şeker kattıktan sonra güzelce karıştırıp, soğutmadan için. Afiyet olsun.

Sütlü çay tarifini verdikten sonra biraz da sütlü çay yapmanın püf noktalarından bahsedelim. Sütlü çayın orjinal hali bol süt ile yapılmış olanıdır fakat siz arzunuza göre ister çay, ister süt oranını daha fazla tutabilirsiniz. Tarifimizde 1 çay fincanı süt kullanılıyor. Süt kaynarken azalan miktarda da çay katılarak sütlü çay yapılıyor. Sütlü çay yaparken kullanacağınız çay ve süt oranını kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Çayın tam tadını alabilmek için sütün içine susuz sırf dem olarak katmanızı tavsiye ediyoruz. Kişi başına 1 çay fincanı süt olmak üzere kullanacağınız süt miktarını ayarlayabilirsiniz.

Sütlü çay yapımı tariften de anlayacağınız gibi oldukça kolaydır. Soğuk kış günlerinde sıcak bir içecek tüketmek istediğinizde bu pratik tarifi uygulayarak, sevdiklerinizle birlikte afiyetle içebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir