Takvim Yaprağından Çiçekli Pano Yapımı

Takvim Yaprağından Çiçekli Pano Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Takvim yaprağından çiçekli pano yapımı sayesinde tasarımı size ait olan çok güzel bir dekor ürününe sahip olabilirsiniz. Salon ve oturma odasında çiçekli pano kullanımı oldukça yaygındır. Biz de bugün sizlere bu konuda ilham vermek için kendi yaptığımız çok kolay bir kendin yap çalışmasından bahsetmek istiyoruz. Takvim yaprağı ile çiçekli pano yapmak için çizim ya da boyama yapmak gerekmediğinden bu konuda zorlanmayacağınızı düşünüyoruz. Uygulama kolay olduğu için bunu çocuklarda rahatlıkla yapabilirler. Siz de evde güzel bir çiçekli pano yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Üzerinde küçük çiçek desenleri bulunan bir takvim yaprağı
  • Makas
  • Beyaz kağıt
  • Yapıştırıcı

Takvim Yaprağı ile Nasıl Çiçekli Pano Yapılır?

Takvim yaprağı ile pano yapmak için üzerinde küçük çiçek desenleri bulunan her türlü kağıdı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Biz bu çalışmayı bir derginin kapağındaki çiçekleri kullanarak yaptık. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İşe ilk olarak takvim yaprağındaki çiçekleri makas ile kesmekle başlayın. Çiçeklerin büyüklüğüne göre istediğiniz sayıda çiçek deseni çıkarabilirsiniz.
  • Sonraki aşamada kesmiş olduğunuz çiçekleri yapışkan ile beyaz bir kağıda yapıştırın. Bunu yaparken çiçekleri kendi zevkinize göre istediğiniz yerlere yapıştırabilirsiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra çiçekli pano yapımı tamamlanmış oluyor. Bunu bir bant yardımı ile duvara tutturabilir ya da bir kartona yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Yapacağınız tasarımın daha şık olması için beyaz kağıdın kenarına boya ya da başka malzemelerle istediğiniz şekilde süslemeler yapabilirsiniz. Evde boş resim çerçevesi varsa panoyu bunun büyüklüğüne uygun boyutta yaparak içine koyabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde evinizin dekorunu dada şık bir hale getirecek güzel bir çiçekli pano yapabilirsiniz. Aynı uygulamayı çiçek yerine başka desenler kullanarak da yapmak mümkündür. Biz yaptığımız çiçekli panoyu kağıttan yapmış olduğumuz bir duvar süsü ile birlikte kullanmayı tercih ettik. Bu şekilde ortaya güzel bir görünüm çıktı. Siz de bu kendin yap çalışmasını yapmayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, evde çiçekli pano yapımı size bu konuda ilham verebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir