Tavşan Kulaklı Bebek Patiği Yapımı

Tavşan Kulaklı Bebek Patiği Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Tavşan kulaklı bebek patiği yapımı en kolay bebek patiklerinden birisidir. Yeni örgüye başlayan ve bebekleri için bir şeyler örmek isteyen anneler için ideal bir çalışmadır. Hem erkek, hem kız bebeklere özel renklerde hazırlanabilir. Süslemek için arka kısmında ponpon, ön kısımda ise kurdele kullanabilirsiniz. Bu sevimli bebek patiğini isterseniz yetişkinler için de hazırlayabilir, kendiniz ya da sevdikleriniz de bu sevimli patik ile ayaklarını sıcak tutabilir.

Tavşan Kulaklı Bebek Patiği Yapımı

Tavşan kulaklı bebek patiği yeni doğan bebeklerden yetişkinlere kadar tüm yaşlar için idealdir. Yeni doğan bebekler için tavşan kulaklı bebek patiği yapmak için 4,5-5 numara şiş ve bebe yünü ile hazırlamak için 30 ilmek başlayın. Yaklaşık 35-36 sıra düz olarak örün. Dikdörtgen şeklinde hazırladığınız parçanın kısa tarafından tutup ikiye katlayın. Tersinden dikiş iğnesi ve örgü ipiniz ile dikin. Ördüğünüz kısım üçgen olacak şekilde düz bir yere serin. Altta bulunan parçayı yukarıdan aşağı doğru üçgen olacak şekilde teğel yapın. Ardından ipi çekip büzün. Bu şekilde tavşanın kulakları oluşmuş oluyor. Tavşan kulaklarını sabitleyip düğüm atın. Ardından patiği ters çevirip kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Tavşan kulaklı bebek patiğini daha büyük parça dikdörtgen ile farklı boyutlarda hazırlayabilirsiniz. Bebekler ve çocuklar için bebe yünü ile yetişkinler içinse yumuşak yünler ile bu patiği hazırlayabilirsiniz. İsterseniz tek renkli olarak hazırladığınız dikdörtgen parçayı iki ya da daha fazla renk ile hazırlayabilirsiniz. Her iki şekilde de çok hoş duran modeli isterseniz simli ipler ile de hazırlayabilirsiniz.

Aşağıda sizlerle tavşan kulaklı bebek patiği yapımı resimli anlatımı görselini sizlerle paylaşıyoruz. Resimdeki aşamaları takip edip sizler de çok kolay bir şekilde kısa sürede harika patiklere sahip olabilirsiniz.

Tavşan Kulaklı Bebek Patiği Yapımı Resimli Anlatım
Tavşan Kulaklı Bebek Patiği Yapımı Resimli Anlatım

Resimli anlatım aşamalarını isterseniz aşağıdaki videoda hareketli olarak da görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir