Tavuğa Hangi Baharatlar Yakışır

Tavuğa Hangi Baharatlar Yakışır

Sosyal Medyada Paylaşın

Tavuğa hangi baharatlar yakışır sorusunun cevabı bu lezzetli ve sağlıklı gıdaya lezzet katması bakımından oldukça önemlidir. Yemeklerimize ayrı bir lezzet veren baharatları doğru şekilde ve yeterli oranlarda kullandığımızda yemeklerimiz daha lezzetli olabilir. Söz konusu tavuk eti olduğunda baharat kullanımında dikkatli olmak ayrı bir önem taşır. Yanlış baharatı kullanmak ya da fazla baharat kullanımı yemeğin kötü bir tat almasına neden olabilir. Tavuğu pişirirken kullanacağınız yönteme göre kullanacağınız baharatlar da değişebilir. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan beyaz ete lezzet veren baharat çeşitlerine göz atalım.

Tavuğa Hangi Baharatlar Yakışır

Karabiber

Mutfaklarımızda en çok kullandığımız baharatlardan birisi olan karabiber, pişireceğiniz tavuğun lezzetini arttırmanıza yardımcı olabilir. Tavuğa biraz toz ya da tane karabiber katarak, kısa yoldan lezzete ulaşmanız mümkün. Yoğun bir kokusu ve biraz acımsı tadı olan bu baharatı kararında kullanmak gerekir aksi halde pişirdiğiniz tavuğu yemeniz mümkün olmayacaktır.

Kekik

Kırmızı ete çok yakışan kekik tavuk etini de daha lezzetli bir hale getirebilir. Izgarada tavuk yapmayı düşünüyorsanız hazırlayacağınız terbiyenin içine bir miktar da kekik ilave etmeyi unutmayın.

Köri

Tavuk etine yakışan baharatlar dediğimiz zaman çoğu kişinin aklına elbette ki köri de gelecektir. Tavuk kavurması yapacağınız zaman için biraz da köri ilave ederek lezzetini ikiye katlamanız mümkün.

Kimyon

Tavuk sote yapacaksanız aşırıya kaçmadan kullanacağınız kimyon yemeği daha lezzetli ve iştah açıcı bir hale getirecektir. Kimyon yoğun tadı olan bir baharat olduğu için aşırı kullanımı tavuğun tadını bozabilir. Az miktarda kullanacağınız kimyon ile yapacağınız tavuk sote tadanların çok hoşuna gidecektir.

Pul Biber

Acı tüketmekten hoşlanıyorsanız yapacağınız tavuk yemeklerinde pul biberi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle sulu tavuk yemeklerine pul biber çok yakışmaktadır.

Toz Kırmızı Biber

Toz kırmızı biber de tavuğa yakışan baharatlar grubunda bulunmaktadır. Tavuk etini daha yumuşak ve lezzetli bir hale getirmek için hazırlayacağınız terbiyenin içine bir miktar da toz kırmızı biber ilave etmenizde sakınca yok.

Bu yazımızda baharat kullanmayı sevenler için, tavuğa hangi baharatlar koyulur sorusunun cevabını paylaştık. Pişireceğiniz yemeği ağız tadı ile tüketmek istiyorsanız yapacağınız tavuk yemeğine uygun baharatları, doğru oranda kullanmaya özen göstermelisiniz.

Evde Baharat Yapımı * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir