Kolay Arkadaş Bilekliği Yapımı
Kendin Yap, Kendin Yap Videoları, Nasıl Yapılır

Tek Renkli Arkadaş Bilekliği Yapımı

Tek renkli arkadaş bilekliği yapımı ile kısa sürede renk renk bileklikler hazırlanabilir. İlk defa bileklik yapacak olanların bile rahatlıkla hazırlayabileceği bu bileklikleri kendiniz kullanabileceğiniz gibi sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Tek renkli hazırlanabileceği gibi çok renkli olarak da arkadaş bilekliği yapılabilir.

Tek Renkli Arkadaş Bilekliği Yapımı

Arkadaş bilekliği çok fazla kalın yapılı olmamak şartı ile her tür ip ile örülebilir. Lif ipi, patik ipi, makrome ip, naylon ip ya da normal tün ipler ile arkadaşlık bilekliği örülebilir. İnce yapılı ipler ile arkadaş bilekliği hazırlanırken ipleri tek kat yerine iki ya da üç kat olarak kullanabilirsiniz.

Arkadaş bilekliği hazırlamak için yaklaşık 1,5 metre kadar ip kesin. Hazırlamak istediğiniz bilekliğin kalınlığına göre 3 ya da 4 adet aynı uzunlukta ip kesip hazırlayın. Bu ipleri hizalayın ve tam ortasında ikiye katlayın. Katlama yerinden küçük bir düğüm artıp düğme iliği gibi bir yuvarlak kopça alanı hazırlayın. İpleri birbirinden ayırın. En baştaki ipi elinize alın. Hemen yanındaki ipin üzerine bu ip ile bir adet düğüm atın. Sonrasında bir adet daha düğüm atın. İlk başta elinize aldığınız ipi sağ elinizde sabit tutup diğer ipi bırakın. Üçüncü sıradaki ipe geçip 2 adet düğüm atın. Aldığınız üçüncü ipi de düğümlerden sonra bırakıp sonraki ipe geçin. Bu şekilde en baştaki ipi diğer iplere ikişer adet düğüm atarak en sona geçirin. Yeniden ipleri birbirinden ayırın. Aynı işleme bu şekilde devam edin.

Bileklik kolunuza göre olana kadar örmeye devam edin. Kolunuza göre olduktan sonra bilekliğin uçlarını ikiye ayırın. 4 ip kullandıysanız dörder dörder, 3 ip kullandıysanız üçer olarak ayırın. İpleri düğümleyin. Kolunuza takmak için fazla kalan ipleri başta ayarladığınız ilik yerinden geçirin. İsterseniz kolunuza taktıktan sonra ipleri bağlayabilir, isterseniz de serbest bırakabilirsiniz.

Kolay arkadaş bilekliği yapımı aşamaları işte bu kadar. Bilekliği hazırlamak için kanalımızda yer alan videomuza göz atabilir, detayları inceleyerek kolaylıkla bu bilekliklerden hazırlayabilirsiniz. İsterseniz bilekliklerin arasına küçük boncuklar da yerleştirip daha hoş, daha şık bir tasarım elde edebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir