Ten Rengine Göre Makyaj

Ten Rengine Göre Makyaj

Sosyal Medyada Paylaşın

Yaptığınız makyajın güzel olduğu kadar doğal da görünmesini istiyorsanız, bunun için ten rengine göre makyaj yapmanız gerekir. Ten renginizle uyumlu bir makyaj yapmakla doğal bir güzelliğe kavuşabilirsiniz. Buna dikkat etmediğiniz taktirde makyajınız güzel fakat bir o kadar da yapay olacaktır.

Ten Rengine Göre Makyaj Nasıl Yapılır

Ten rengine göre makyaj yapmak yüzünüzün görünümü açısından son derece önemlidir. Bu şekilde bir makyajla solgun görünen cildinizi bu görünümünden kurtarıp daha canlı ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Göze batmayan, doğal ve güzel görünen bir makyaj yapmak için ten renginizle uyumlu renklere ağırlık vermelisiniz.

Açık Tenliler Nasıl Makyaj Yapmalıdır

Ten renginiz açık ise solgun görünüme engel olmak için cildinizi canlı gösterecek renk tonlarını tercih etmelisiniz. Yüzünüzü renklendirmekte fondöten seçiminiz oldukça etkilidir. Hafif pembelik içeren fondötenler cildinizin daha canlı görünmesini sağlayacaktır. Yanaklarınıza gül kurusu veya pembe tonlarında allık uygulamanız cildinize doğal bir renk verecek ve soğuk bir güzellik yerine, daha doğal bir güzellik yakalamanızı sağlayacaktır. Siyah yerine koyu kahve tonlarında rimel kullanmanız da teninizin daha canlı ve parlak görünmesinde etkili olacaktır. Makyajınızda mürdüm, pembe ve toprak tonlarına ağırlık verirseniz istediğiniz sıcak etkiyi yaratabilirsiniz. Far seçiminizde siyah, gri, koyu mavi ve koyu yeşil gibi renklerden uzak durmalısınız. Bu renkler teninizi daha beyaz gösterir ve bu da soğuk bir görünüme neden olabilir.

Buğday Tenliler Nasıl Makyaj Yapmalıdır

Ten renginizle uyumlu olan bej tonlarındaki fondötenleri tercih edebilirsiniz Saçlarınız koyu renkli ise çikolata tonlarındaki göz farları size çok yakışacaktır. Eğer saç renginiz sarı tonlarda ise o zaman daha pastel renkleri tercih etmeniz gerekir. Gözleriniz mavi veya yeşil ise göz renginize yakın tonlarda far renkleri uygulayarak daha güzel ve doğal bir makyaj yapabilirsiniz. Dudak makyajında pembe tonları ten renginizle uyumlu olmayacağı için bu renkten uzak durmalı ve size daha çok yakışacak olan karamel, böğürtlen ve hafif kırmızı tonları uygulamalısınız.

Esmer Tenliler Nasıl Makyaj Yapmalıdır

Esmer tenli bayanlara kahve, çikolata ve bronz tonları çok yakışır. Kullanacağınız fondötenin ten renginizden açık olmamasına dikkat etmelisiniz, aksi halde makyajınız doğallıktan uzak olacaktır. Göz makyajı yaparken siyah rimel ve füme, koyu mavi, koyu yeşil ve toprak tonlarındaki farları kullanabilirsiniz. Dudak makyajında şeftali, pembe ve kırmızı rujlar hem ten renginize hem de yapmış olduğunuz göz makyajınıza uyum sağlayacaktır.

Ten rengine göre makyaj yapmak size daha canlı ve güzel bir görünüm sağlamakta çok etkilidir. Ten renginize uygun bir makyaj, göz makyajı ve dudak makyajı arasındaki dengeye de dikkat etmeniz halinde daha etkileyici bir güzelliğe sahip olabilirsiniz. Gözlerinizi ön plana çıkarıyorsanız dudak makyajınızı daha hafif tonlarda, dudaklarınızı ön plana çıkarıyorsanız o zaman da göz makyajınızı hafif tonlarda uygulamayı unutmayın.

Gece Makyajı Nedir * Tıklayınız

Nude Makyaj Nasıl Yapılır * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir