Ten Rengine Uygun Saç Rengi Seçimi

Ten Rengine Göre Saç Rengi Seçimi

Sosyal Medyada Paylaşın

Saçlarını boyatan bayanlar ten rengine göre saç rengi seçimi konusunda gereken hassasiyeti göstermelidir. Çünkü doğru saç rengi seçimi bir kadının daha güzel görünmesinde çok önemlidir. Bir ünlüde görüp çok beğendiğiniz veya o sezonun trenlerinden olan saç rengini kendinize uygulamaya kalkışmak son derece riskli bir davranıştır.

Ten Rengine Göre Saç Rengi Seçimi

Saçlarınız ten renginizle uyumlu olmadığı zaman ortaya kötü bir görüntü çıkar. Boyattığınız saçlarınızın rengini değiştirmek sizin için zor ve zahmetli olduğu kadar saçlarınızın da daha fazla yıpranmasına neden olacaktır. Bu nedenle saçlarınızı boyatmadan önce doğru saç rengini bulmalı ve bu konuda kuaförünüzün de görüşlerini mutlaka dikkate almalısınız. Eğer kuaförünüz istediğiniz saç renginin size yakışmayacağını söylüyorsa bu konuyu bir kez daha düşünmenizde fayda var. Size yakışan saç rengini tespit edebilmeniz için öncelikle ten renginizi bilmeniz gerekir. Ten renginizi bilmek doğru saç rengini seçmeniz açısından işinizi bir hayli kolaylaştırır. Ten rengimi nasıl tespit edebilirim? diyorsanız işte bu sorunuzun cevabı…

Doğru Saç Rengini Bulmak İçin Ten Rengi Tespiti Yapma

Ten rengi; soğuk ve sıcak olmak üzere ikiye ayrılır. Sıcak ten rengi görünüm olarak sarı ve altın rengi tonunda iken, soğuk ten rengi pembe ve mavi tonlarında bir görünüme sahiptir.

Eğer siz hala ten renginizin soğuk mu, sıcak mı olduğunu bilmiyorsanız bunu kolay bir şekilde test edebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey, bir tane sarı altın bir tane de gümüş takıdır. Bu takıları yüzünün rengi ile karşılaştırdığınızda ortaya çıkan sonuç size ten renginiz hakkında ihtiyacınız olan bilgiyi verecektir. Eğer yüzünüzün rengi altına yakınsa sıcak, gümüşe yakınsa soğuk ten rengine sahipsiniz demektir. Ten renginizi tespit ettikten sonra sıra geldi ten rengine göre saç rengi seçimi yapmaya.

 Sıcak Ten Rengine Hangi Saç Renkleri Uyar

Sıcak bir ten tenginiz var ise size en uygun saç renkleri; altın, bal, karamel, bakır, kızıl, çikolata, zencefil, turuncu tonlarındaki kızıllar, koyu kahverengi ve pas rengidir. Saçlarınızı boyatırken bu saç renklerinden herhangi birini seçebilirsiniz.

Soğuk Ten Rengine Hangi Saç Renkleri Uyar

Ten renginiz soğuk ise; platin, kül sarışın, krem, kumlu kahve, koyu siyah, şarap kızılı, açık kahve ve orta sarı tonları sizin için en uygun saç rengi tercihleri arasındadır.

Saçlarınızı ilk kez boyatıyorsanız ve seçtiğiniz saç renginin size yakışıp yakışmayacağından emin olamıyorsanız öncelikle saçlarınıza bu renk ombre yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Bu şekilde hem tercihinizin doğru olup olmadığını anlamanız kolaylaşır, hem de yeni saç renginize daha kolay alışabilirsiniz. İlk kez saçlarını boyatan bayanlar çoğunlukla yeni saç renklerini yadırgadıkları için, bu saç renginin onlara yakışmadığını düşünebilirler.

Ten rengine göre saç rengi seçimi doğru olarak yapıldığı zaman, saç boyatmak bayanlar için güzel bir değişim aracı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir