Topuklu Ayakkabı Nasıl Giyilir

Topuklu Ayakkabı Nasıl Giyilir

Sosyal Medyada Paylaşın

Her bayan topuklu ayakkabı sever fakat bu tür ayakkabıları giymek, onlarla dik bir şekilde ayakta durabilmek zordur. Yanlış topuklu ayakkabı seçimi ve topuklu ayakkabıyla nasıl yürüneceğini bilmemek yüzünden zor anlar yaşayan, ayaklarını burkan hatta düşen birçok bayan vardır. İşte bu tür zorluklar yüzünden bayanların çoğu özel anların dışında topuklu ayakkabı giymeyi tercih etmezler. Topuklu ayakkabı giydiğinizde kendinizi rahat hissetmek ve çekici bir kadın imajı oluşturmak istiyorsanız, topuklu ayakkabı nasıl giyilir sorusunun cevabı size bu konuda yardımcı olabilir.

Topuklu Ayakkabı Nasıl Giyilir

Topuklu ayakkabıyla rahat etmek istiyorsanız bunun için ilk kural, ayak ölçünüze uyan bir ayakkabı seçmektir. Kadınlar bazen bir ayakkabıyı çok beğenirler fakat ayaklarına uyan numarayı bulamadıkları için bir numara küçük ayakkabı riskini göze alırlar. Zorlaya zorlaya ayaklar o ayakkabının içine hapsedilir ve bunun sonucu ne yazık ki; ayakkabıyla düzgün yürüyememek, ayakkabıyı çıkardıktan sonraki ayakların kötü görünen manzarası ve tabi ki ayakkabıyı giyerken çekilen acının bir süre daha devam etmesidir. Arzu ettiğiniz o ayakkabı bu kadar acıya değer mi? Onu giymekle içinizdeki arzuyu bastıracaksınız fakat yürümekte bile zorlanacaksınız. Rahat hareket edemeyecek ve yaşadığınız anın tadını çıkaramayacaksınız. Hele ki bol bol dans edip oynamanız gereken bir ortamsa, herkes gülüp oynarken siz ya bir köşede oturup somurtacak veya ayakkabılarınızı çıkarıp eğlenceye katılacaksınız. Böyle bir ortamda kadın için bu iki davranış da hoş kaçmayacağı için en iyisi siz bu konuda tedbiri elden bırakmayın. Ayağınıza uymayan topuklu ayakkabıları almayın, böyle ayakkabılarla yola çıkmayın.

Topuklu ayakkabıyı rahat kullanabilmek tamamen sizin elinizdedir. Ayakkabınızı bulunacağınız ortama göre seçmeniz size bu konuda büyük bir kolaylık ve avantaj sağlayacaktır. Eğer özel bir akşam yemeği ise yani gece boyunca oturacaksanız o zaman ince topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz. Fakat biraz hareketli bir ortamda bulunacaksanız ve gecenin çoğunu ayakta geçirme ihtimaliniz varsa o zaman rahat hareket edebileceğiniz ve ayaklarınızı yormayan topuklu ayakkabılardan giymelisiniz. Platform topuklu ayakkabı bu tarz durumlarda çok yerinde bir seçim olacaktır. Giysinizle uyumlu bir platform topuklu ayakkabı hem boyunuzu olduğundan daha uzun gösterecek, hem de sizin dimdik ayakta durmanızı kolaylaştıracaktır.

Eğer topuklu ayakkabı giymeye çok fazla alışkın değilseniz bilekten bağlamalı topuklu ayakkabıları seçerseniz daha rahat hareket edebilirsiniz. Böyle bir ayakkabı giydiğinizde bilekten destek alarak daha rahat yürüyebilir ve ayağınızın ayakkabının içinde kaymasını da engellemiş olursunuz.

Topuklu ayakkabı alacağınız zaman boyunuza uygun olmasına dikkat edin. Çok uzun boylu bir bayanın giyeceği ayakkabının topuğu fazla uzun olmamalı yoksa yapay bir görüntü ortaya çıkar. Yine çok kısa boylu bir bayan da çok uzun topuklu ayakkabı giydiğinde boyunun kısa olduğunu daha çok vurgulamış olur. Bu yüzden çok yüksek topuklu ayakkabılardan uzak durulması gerekir. Uzun boylu ve zayıf bayanlar ince topuklu ayakkabıları rahatlıkla giyebilirler. Biraz kilolu olan bayanlar ise daha kalın topuklu ayakkabı seçerlerse, hem kendilerini daha rahat hissederler hem de daha güzel bir görünüm sergilemiş olurlar.

Topuklu ayakkabı alırken bunu denediğiniz yerde biraz yürüyerek rahat olup olmadığını kontrol edin. Ayağınıza tam oturması o ayakkabı ile rahat edebileceğiniz anlamına gelmez, bunu sakın unutmayın. Bazı ayakkabılar ayakta dururken sorun çıkarmaz fakat yürürken aşırı derecede rahatsızlık verebilirler. Böyle tatsız bir durum yaşamamak için topuklu ayakkabıyı aldığınız yerde yürümekte sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Topuklu ayakkabı sadece kadını uzun boylu göstermeye yaramaz, onu uygun bir şekilde giyip kendinizden emin bir şekilde yürüyebilmelisiniz. Topuklu ayakkabı giyen bir bayan kesinlikle kambur durmamalı, kendinden emin omuzları ve sırtı dik bir şekilde durmalıdır. Topuklu ayakkabıyla yürürken dizlerininizi kırmamaya ve kalçalarınızdan destek alarak yürümeye özen gösterin. Aksi halde kendine güvenen çekici bir kadın yerine yürümeyi bilmeyen bir kadın olarak göze çarparsınız.

Topuklu ayakkabı nasıl giyilir sorusuna cevap niteliğinde yazdıklarımıza ilaveten, giydiğiniz topuklu ayakkabı ile giysinizin ve çantanızın uyumuna da dikkat etmeniz gerektiğini altını çizerek hatırlatıyoruz.

Kışın Şort Nasıl Giyilir * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir