Kahve ile Saç Bakım Maskesi Tarifleri

Türk Kahvesi ile Yapılan Saç Bakım Maskeleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Bugün sizlerle Türk kahvesi ile yapılan saç bakım maskeleri konusunu paylaşıyoruz. Doğal bakıma önem veren bayanların bildiği gibi, Türk kahvesi cilt bakımında çok sık kullanılan bir üründür. Çoğumuzun severek içtiği kahve cilt için olduğu kadar saçlar için de faydalıdır. Kahve saç köklerini güçlendirici bir etkiye sahip olduğu için, düzenli olarak kullanılan kahveli saç maskesi sayesinde saçlar daha sağlıklı ve parlak olur. Bunun yanı sıra güçlenen saçlarda koparak dökülme oranı azalır ve saçlar daha hızlı uzar. Kahvenin saç diplerindeki kan dolaşımını arttırması, saç derisinin daha sağlıklı olmasını sağlar. Sağlıklı saçlar da hem daha parlak hem de daha güçlü olurlar. Türk kahvesinin saçlarınız üzerindeki harika etkisini denemek istiyorsanız, aşağıda sizlerle paylaşacağımız saçlar için kahve maskesi tarifleri arasından istediğinizi uygulayabilirsiniz.

Türk Kahvesi ile Yapılan Saç Bakım Maskeleri

Parlak ve Güçlü Saçlar için Kahve Maskesi Nasıl Yapılır

Saçlarınızın güçlü olmasını ve göz alıcı bir parlaklığa kavuşmasını istiyorsanız aşağıda sizlerle paylaşacağımız kahve maskesi tarifini evde kolayca uygulayabilirsiniz. Bu maskeyi iki haftada bir yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 su bardağı şekersiz Türk kahvesi
  • Küçük bir sprey şişesi

Yapılışı ve Uygulaması

Yaptığınız kahveyi biraz ılıması için beklettikten sonra, sprey şişesine boşaltın. Daha sonra saçlarınıza kökten uca kadar kahve püskürtün. Maskenin etki etmesi için 15 dakika bekledikten sonra saçlarınızı ılık suyla durulayabilirsiniz. Kahve maskesi saçlar temizken uygulanmalı, saçlarınız temiz değilse uygulama öncesinde şampuanla yıkadıktan sonra, maskeyi yapın.

Güçlü ve Hızlı Uzayan Saçlar için Kahve Maskesi Nasıl Yapılır

Saçlarınızın güçlü olması onların güzel görünmesi kadar, hızlı uzaması bakımından da önemlidir. Düzenli olarak uygulayacağınız kahve maskesi sayesinde daha güçlü ve hızlı uzayan saçlara sahip olabilirsiniz.

Malzemeler

  • 100 gram Türk kahvesi ( saçlarınız kısa ise 50 gram kullanın )
  • 1,5 çay kaşığı badem yağı
  • 1,5 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1,5 çay kaşığı limon suyu

Yapılışı ve Uygulaması

Bir kasenin içine boşalttığınız kahvenin içine diğer malzemeleri de ilave edin. Hepsini güzelce karıştırdıktan sonra saçlarınızı biraz nemlendirin ve saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Maskeyi 15 dakika kadar saçlarınızda beklettikten sonra bol ılık suyla yıkayarak durulayabilirsiniz. Daha sağlıklı ve güçlü saçlara kavuşmak için bu maskeyi 15 günde 1 uygulayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle saç bakımında kullanılan, kahveli saç maskesi tarifleri paylaştık. Bu maskelerden istediğinizi uygulayarak saçlarınıza çok pratik ve etkili bir doğal bakım uygulayabilirsiniz.

Kahve ile Saç Rengi Koyulaştırma * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir