Turşu Kaç Kalori

Turşu Kaç Kalori

Sosyal Medyada Paylaşın

Turşu kaç kalori sorusunun cevabını bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Birçok yemeğin yanında garnitür olarak turşu tüketiriz. Kilo vermek isteyenler aldıkları kalori miktarına dikkat etmek zorunda oldukları için turşunun kaç kalori olduğunu merak edebilirler. Sizi daha fazla bekletmeden hemen bu sorunun cevabını verelim.1 porsiyon karışık turşu yaklaşık olarak 55 kalori içerir. Günlük alınması gereken kalori miktarı kişiden kişiye değiştiği için turşunun kalori değeri kimimize göre normalken, bazılarımız için yüksek olabilir.

Turşu Kaç Kalori

Turşu, tuz oranı yüksek olması nedeni ile gözünüzü korkutabilir fakat yağ oranının ve kalorisinin düşük olması, garnitür olarak turşuyu cazip hale getirebilir. Bildiğiniz gibi turşu çeşitli sebzeler kullanılarak yapılmaktadır. Sağlıklı beslenmek için yeterli miktarda sebze tüketmemiz gerekir. Turşu, içinde bulunan sebzeler nedeni ile bolca vitamin ve mineral içermektedir. Böylesine sağlıklı bir garnitürü tüketmemek olmaz ancak içerdiği tuz nedeni ile başta ödem olmak üzere bazı sorunlar meydana gelebilir. Bunu önlemek için turşu tüketiminde aşırıya kaçılmamalı ve turşudan sonra bolca su içilmelidir.

Kilo vermek isteyenler bol bol salata tüketirler. Yeşillikle yapılan bu salatalara az da olsa yağ koyulmaktadır. Hal böyle olunca da salatanın kalori oranı yükelmektedir. Eğer çok düşük kalorili bir diyet uyguluyorsanız salatayı tuzsuz ve yağsız tüketmeniz önerilmiştir. Bu tür bir program uygulamıyorsanız yaptığınız salatalara az miktarda tuz ve yağ kullanıyor olabilirsiniz. Biraz esnek bir beslenme programınız varsa arada bir salata yerine turşu tüketebilirsiniz. Sağlık açısından tuz tüketimini kısıtlamayı gerektiren bir durum yoksa, turşu tüketilebilir.

1 porsiyon turşu kaç kalori sorusunun cevabını bu yazımızda sizlerle paylaştık. Bir diyetisyen gözetiminde uyguladığınız beslenme programınız varsa turşu tüketip, tüketemeyeceğinizi danışmanızı tavsiye ediyoruz. Şok diyet tarzında bir beslenme programı uygulanıyorsa turşu tüketmek, günlük kalori limitinizi aşmanıza neden olabilir. Herhangi bir beslenme programı uygulamayıp da formunu korumaya dikkat edenler ise aşırıya kaçmadan turşu tüketebilirler.

Turşu Kurmanın Püf Noktaları * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir