Tuvalet Kağıdı Rulosundan Ç,çek Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Çiçek Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Tuvalet kağıdı rulosundan çiçek yapımı son dönemlerde çoğu kişinin ilgisini çeken bir kendin yap uygulamasıdır. Günümüzde birçok atık malzeme yapılan farklı geri dönüşüm uygulamaları sayesinde değerlendirilmektedir. Tuvalet kağıdı rulosu da bu malzemelerden birisi olarak geri dönüşüm çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Biz de evde güzel bir dekor ürünü yapmak isteyenlerin konu hakkında daha iyi fikir sahibi olmaları için bu yazımızın sonunda videolu anlatım paylaşıyoruz. Evde tuvalet kağıdı rulosundan çiçek yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve çalışmanın detayları aşağıda paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
  • Makas
  • Tutkal
  • Çiçeği boyamak isterseniz dilediğiniz renkte bir boya
  • Fırça

Bunların dışında çiçeğin ortasına takmak için parlak taş, boncuk ya da buna benzer aksesuarlar da kullanabilirsiniz. 1 tane çiçek yapmak için 1 tuvalet kağıdı rulosu kullanılmaktadır. Bu hesaptan yola çıkarak yapacağınız çiçek sayısına göre tuvalet kağıdı rulosu temin edebilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Nasıl Çiçek Yapılır?

Dışarıdan baktığınızda kartondan dekoratif çiçek yapmak zor gibi görünebilir. İşin püf noktasını bildiğinizde aslında uygulamanın yapımının ne kadar kolay olduğunu anlayabilirsiniz. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uyguladığınızda çalışmanın sonunda elinizde çok güzel bir dekoratif çiçek olacaktır.

  • İlk önce tuvalet kağıdı rulosunu yan olarak tutun ve bunun üzerine elinizle hafifçe bastırarak yassı bir şekil almasını sağlayın.
  • Daha sonra yassılaştırdığınız bu rulodan makas yardımı ile 5 tane aynı kalınlıkta parça kesin. Eğer renkli bir çiçek yapacaksanız bu aşamada karton şeritleri istediğiniz bir renkte boyayabilirsiniz. Boya kuruduktan sonra yapıştırma aşamasına geçebilirsiniz.
  • Bu parçalardan çiçek yapmak için bunları alt taraflarından yapışkan ile birbirine tutturun. Yapışkanın iyice tutması için ek yerlerine mandal takıp bir süre bu şekilde bekletebilirsiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra tuvalet kağıdı rulosundan çiçek yapımı tamamdır. Çiçeğin ortasına parlak bir taş ya da başka bir aksesuar yapıştırdıktan sonra bu karton çiçeği istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde çok güzel dekoratif çiçekler yapabilirsiniz. Bu karton çiçekleri tek başına kullanabileceğiniz gibi bunlardan çok güzel kapı süsü ya da duvar süsü gibi dekor ürünleri de yapmanız mümkün. Evde bu güzel çalışmayı yapmak isterseniz Pratik Tv’nin hazırlamış olduğu tuvalet kağıdı rulosundan çiçek yapımı videolu anlatım bu konuda çok işinize yarayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir