Tuvalet Kağıdı Rulosundan Telefon Standı Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Telefon Standı Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Tuvalet kağıdı rulosundan telefon standı yapımı ile harika bir geri dönüşüm çalışması yapabilirsiniz. Geri dönüşüm çalışmalarında en fazla kullanılan malzemelerden birisi olan tuvalet kağıdı rulosunun ana malzeme olduğu bu çalışma ile telefonlar için harika bir stant hazırlayabilirsiniz. Gece yatarken ya da şarja ihtiyacı olduğunda telefonunuzu bu standa koyup bekletebilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Telefon Standı Yapımı

Tuvalet kağıdı rulosu ile telefon standı yapmak için evde bulunan malzemeleri kullanabilirsiniz. Sade bir tasarım olmasını isterseniz sadece tuvalet kağıdı rulosu kullanarak bu çalışmayı yapabilirsiniz. Renklendirmek için tek renk boya ya da renkli kağıtlardan yararlanabilirsiniz. Daha renkli, daha süslü bir çalışma yapmak içinse renkli bantlar, ponpon, pul ve taşlardan yararlanabilirsiniz.

Çalışmamızda renklendirmek ve farklı bir tasarım yaratmak için standın yan yuvarlakları için ip kullandık. İpi yuvarlak şekilde dolayarak silikon tabancası yardımı ile stant yan tarafına doladık. Standın dik durması ve telefonu taşıması için ayak olarak hafif arka tarafına doğru iki adet ponpon yerleştirdik. Siz bunun için evde bulunan başka malzemeleri de kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Tuvalet kağıdı rulosu
  • Bir parça karton
  • Biraz ip
  • Silikon tabancası
  • Desenli bant
  • 2 adet ufak ponpon
  • Falçata
  • Makas
  • Kalem

Telefon Standı Yapımı

Telefon standı yapmak için ilk olarak tuvalet kağıdı rulosunun kenarlarını kapatın. Bunun için karton üzerine rulo ile iki adet yuvarlak çizin. Bu yuvarlağının birinin üzerinden sıcak silikon tabancası ile geçin. Hemen ruloyu silikon üzerine koyup yapıştırın. Aynı işlemi diğer taraf için de yapın ve bu şekilde ruloyu kapatın. Sonrasında isterseniz ip ile kapattığınız yerleri kaplayın. Bu aşamada renkli kağıtlardan da yararlanabilirsiniz. Kaplama işleminden sonra her hangi bir telefonu alıp kenarlarından çizerek standın açık yerini işaretleyin. Dikkatli bir şekilde falçata ile kesip çıkarın. Süslemek için renkli bantlar ya da boyalardan yararlanabilirsiniz. Sonrasında standın altına ponponları yerleştirip standı tamamlayın.

Tuvalet kağıdı rulosu ile telefon standı yapımı çalışmasının detaylarını kanalımızda yer alan videoyu inceleyerek siz de çok kolay bir şekilde kendi telefon standınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Telefon Standı Yapımı
Telefon Standı Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir