Vücut Tipine Göre Mayo ve Bikini Seçimi Nasıl Olmalı?

Sosyal Medyada Paylaşın

Vücut yapınıza uygun bir mayo veya bikini seçmek güzel görünmeniz ve rahat hareket edebilmeniz kadar vücudunuzda orantısız bir görüntü varsa bunu da kamufle edebilmenizi sağlar. Sadece kilolu bayanlar değil, tüm bayanlar vücuduna uygun mayo ve bikinileri tercih etmeliler. Bu yazımızda sizlere vücut tipine göre mayo ve bikini seçimi nasıl olmalı sorusundan yola çıkarak bazı bilgileri vermek istiyoruz. Sizler de bu bilgilerden yararlanıp vücudunuza uygun mayo ve bikini seçimi yapabilirsiniz.

Kilolu Bayanlar Nasıl Mayo ve Bikinileri Tercih Etmeli?

Kilo sorunu olan bayanlar mayo ya da tankini giymeliler. Mayolarda siyah, kahverengi, lacivert gibi koyu renkler tercih edilmeli. Desen olmadığı için çok sade olacağını düşünenler göğüs kısımlarında aksesuar kullanılan mayo modellerini tercih edebilirler. İlle de desen olsun derseniz o zaman üst tarafında küçük desenler olan mayoları seçebilirsiniz. Alacağınız mayoların göğüs kısmında tıpkı sütyenlerde olduğu gibi destek bulunmalı. Böylece göğüslerinizi toparlayıp, daha güzel görünmelerini sağlayabilir. Kilolu bayanlar mayonun yanı sıra tankini de tercih edebilirler. Bel kısmı kalın olan tankiniler özellikle göbek problemi olan bayanlar için çok uygundur. Bordo, siyah, lacivert ve kahverengi gibi koyu renk tonları tercih edilmeli, desenli olması isteniyorsa da büyük desenlerden kesinlikle uzak durulmalı, üzerinde küçük çiçek desenleri bulunan tankiniler tercih edilmelidir.

Minyon Bayanlar Nasıl Mayo ve Bikinileri Tercih Etmeli?

Minyon bir bayansanız bu fırsatı çok iyi değerlendirebilirsiniz. İstediğiniz mayo, bikini, mayokini ya da tankiniyi rahatlıkla giyebilme şansına sahipsiniz. Bedeninizin üst kısmı bacaklarınıza oranla daha kısa ise, dikine çizgiler olan desenleri tercih edebilirsiniz. İp askılı, açık renk bikiniler minyon görünümünüze çok yakışacaktır. Koyu renklerden uzak durun, canlı renklerdeki tüm bikiniler size çok yakışacaktır.

Büyük Göğüslü Bayanlar Nasıl Mayo ve Bikinileri Tercih Etmeli?

Büyük göğüslü bayanlar mayo seçerken aşağı tarafı desenli, göğüs kısmı düz renk olan modelleri tercih ederlerse dikkatleri göğüslerinden uzaklaştırabilirler. Kesinlikle göğüs bölgesinde iri ve dikkat çekici tasarımları tercih etmeyin, böyle bir yanlış seçim göğüslerinizin büyüklüğünü vurgulamaktan başka bir işe yaramaz. Mayonuzun göğüs kısmı destekli ve toparlayıcı olmalı. Eğer vücudunuz bacaklarınıza oranla daha kısa görünüyorsa, dikine çizgili desenler vücudunuzla bacak boyunuz arasında orantılı bir görüntü oluşmasını sağlamaya yardımcı olabilir. Göğüsleriniz büyük fakat çok kilolu değilseniz mayo yerine bikini tercih edebilirsiniz. Altı desenli, üst kısmı düz renkli bikiniler idealdir. Seçeceğiniz bikinilerin göğüs kısmı alttan ve yanlardan destekli olmalı, boyundan bağlamalı modeller üzerinizde oldukça hoş duracaktır. İnce ipli bikinileri kesinlikle seçmeyin, ipler kalın olmalı. Dikkatleri göğüslerinizden uzaklaştırmak için alttan kemerli modeller uygun olacaktır. Alt kısımdaki ince ve şık bir kemer dikkatleri aşağı tarafa yöneltecektir. Koyu renk bikiniler, küçük çiçek desenleri veya boyuna uzanan çizgiler olabilir. Göğüs kısmında parlak ve göz alıcı renkler bulunan bikinilerden kesinlikle uzak durmalısınız.

Küçük Göğüslü Bayanlar Nasıl Mayo ve Bikinileri Tercih Etmeli?

Küçük göğüslü bayanlar bu görüntüden şikayetçilerse, göğüslerini olduğundan daha büyük göstermek için göğüsleri destekli ve ped dolgulu modelleri tercih etmeliler. Mayo giymek istiyorsanız V şeklinde dekoltesi bulunan modeller ve göğüs kısmında desenler olabilir. Bu sayede göğüsleriniz olduğundan daha büyük ve dolgun görünecektir. Küçük göğüsleriniz var ve kilolu değilseniz mayo yerine bikini tercih ederseniz daha şık ve seksi görünebilirsiniz. Straplez model ve göğüs kısmında enine uzanan çizgiler bulunan bikiniler size çok yakışacaktır. Bikininizin üst kısmı yanlardan büzgülü ve fırfırlı olursa göğüsleriniz daha büyük görünür. Kalın askılı boyundan bağlamalı üçgen bikiniler ve açık renk seçenekleri sizin için idealdir. Göğüs bölgesinde iri desenler bulunan modeller de mutlaka aklınızda bulunmalı.

Kalçaları Geniş Olan Bayanlar Nasıl Mayo ve Bikinileri Tercih Etmeli?

Geniş kalçalarınız var ise size bacak oyuntusu yüksek mayoları tercih etmenizi önerebiliriz. Bacak oyuntusu düşük mayolar kalçalarınızı daha iri göstereceği için bu modellerden uzak durmalısınız. Koyu renk, alt kısmı düz üst kısmı desenli mayoları tercih edebilirsiniz. Üst taraftaki desenler sayesinde dikkatleri kalçalarınız yerine üst tarafa çekmeyi başarabilirsiniz.

Vücut tipine göre mayo ve bikini seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar bu şekildedir. Bu detaylara dikkat ettiğiniz taktirde aldığınız mayo ve bikinileri rahat kullanabilir, tatilde plajların en çekici kadınları arasında yer alabilirsiniz.

2018 Mayo Modelleri * Tıklayınız

Bikini Modelleri 2018 * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir