WhatsAppta Engellendiğimi Nasıl Anlarım

WhatsAppta Engellendiğimi Nasıl Anlarım

Sosyal Medyada Paylaşın

WhatsAppta engellendiğimi nasıl anlarım? sorusuna cevap arıyorsanız bu yazımızda size engel atıldığını nasıl anlayabileceğiniz hakkındaki bilgileri paylaşıyoruz. Günümüzde çoğumuzun kullandığı bir uygulama olan WhatsApp yeni kullanmaya başlayanlar ya da fazla kullanmayanlar için zaman zaman bazı sorulara neden olabilir. Bu konuda en çok karşılaştığımız sorulardan birisi de; ” bana engel atıldığını nasıl anlarım? ” sorusudur. Aşağıda yazacağımız detayları kontrol ederek WhatsAppta engellenip engellenmediğinizi anlamanız mümkün.

WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım

WhatsAppta engellendiğinizin ilk belirtisi kişinin profil fotoğrafının görünmemesidir. Normalde profil fotoğrafı bulunan birisinin artık fotoğrafı görünmüyorsa bu bir engel işareti olabilir. Fakat arkadaşınız o an resmini kaldırmış da olabileceği için bu tam bir cevap değildir. Emin olmak için diğer belirtileri de kontrol etmelisiniz.
Birisi sizi engellediği zaman sohbet ekranını açtığınızda son görülme zamanını ya da o kişinin çevrimiçi olup olmadığını göremezsiniz. Ancak siz ya da karşınızdaki kişi son görülme zamanını kapalı ayara getirmişse bu tür durumlarda da son görülme zamanı görünmeyecektir.

Daha önceden bir kişinin durum bilgisini gördüğünüz halde artık durum bilgisi görünmez olmuşsa WhatsAppta engel yemiş olma ihtimaliniz yüksektir. Engel olmayan kişilere mesaj attığınızda mesajınızın yanında iki çubuk çıkar. Mesajınızı okumayanlarda da tek çubuk çıkar. Mesaj görüldüğünde çift çubuk olur, kişi mesajınızı okuduğunda ise çubuk mavi görünür. Sizi engelleyen kişiye mesaj attığınızda tek çubuk çıkar. Eğer mesaj attığınız kişi WhatsApp’ı yoğun kullanan biri ise ve tek çubuk görünüyorsa bu ayrıntı da engellendiğinizi işaret ediyor olabilir.

WhatsAppta engellenmiş miyim? diye aklınıza takılan bir soru varsa yukarıdaki detayları kontrol edin. En son ortak bir tanıdığınız varsa onda profil resmi, durum bilgisinin görünüp görünmediğini sorabilirsiniz. Başka bir numaradan da kontrol ederek engellenip engellenmediğinizi anlamanız mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir