Yağlı Ciltler için Avokado Maskesi Tarifleri

Yağlı Ciltler için Avokado Maskesi Tarifleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Yağlı cilt, cilt tipleri arasında sivilce ve siyah noktalara karşı en elverişli olanıdır. Düzenli olarak bakım yapılmadığında ya da uygun malzemeler kullanılmadığında çok kolay bir şekilde bozulan yağlı ciltler, farklı malzemeler ile hazırlanan maskeler ile koruma altına alınabilir. Yağlı cildin bakımı ve sağlığı için uygulanabilecek maskeler arasında avokado maskeleri de vardır. Bu yazımızda sizlerle yağlı ciltler için avokado maskesi tarifleri ve yapılışlarını paylaşacağız.

Yağlı Ciltler için Avokado Maskesi Tarifleri

Yağlı Ciltler için Killi Avokado Maskesi

Siyah nokta ve sivilcelerin en sevdiği cilt tipi olan yağlı ciltlerin, yağ dengesini sağlamak için haftada 1 kere aşağıda vereceğimiz avokado maskesini uygulayabilirsiniz. Bu maske cildin yağ dengesini sağlarken, besleyici bir bakım uygulamanıza da vesile olur.

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı kil
  • 2 yemek kaşığı avokado

Yapılışı ve Uygulaması

Avokadoyu bir kasenin içine alın ve çatal yardımı ile ezin. Daha sonra üzerine kil ilave ederek maske kıvamına getirin. Göz çevresi hariç olmak üzere yüzünüzün her yerine uygulayın. 15 dakika etki etmesi için beklettikten sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Limonlu Avokado Maskesi

Limon yağlı ciltler için yapılan birçok doğal bakım maskesinde kullanılır. Bu maskemizde de uygulamanın etkisini arttırmak için yumurta akı ve limon suyu takviyesi var. Cildinizdeki yağlanma aşırı değilse bu maskeyi haftada 1, aşırı yağlanma varsa 2 kere uygulayabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 tane yumurta akı
  • Yarım avokado
  • 1 çay kaşığı limon suyu

Yapılışı ve Uygulaması

Avokadoyu ezerek püre yapın. Daha sonra içine belirtilen miktarda yumurta akı ve limon suyu katarak maskeyi hazırlayın. Cildinize ince bir tabaka halinde sürdükten sonra 15 dakika bekleyin ve ılık suyla yıkayın.

Yukarıda sizlerle paylaştığımız yağlı ciltler için avokado maskesi tarifi hazırlanışı ve uygulanışını düzenli olarak uygulayabilir, cildinizi fazla yağ ve kirden arındırabilirsiniz. Bunu yaparken mutlaka dikkat etmeniz gereken nokta malzemelerdir. Malzemelerin ölçüsünü aynı şekilde eklemeniz gerekir. Eğer maske içinde yer alan malzemelerden cildinize zarar verecek olan var ise uygulamayın. Bunun yerine başka alternatif güzellik maskeleri uygulayabilirsiniz. Yağlı ciltler için maske tariflerini uygularken aynı anda ya da aynı sürede sadece bir tanesini uygulamanız gerektiğini unutmayın.

Ev Yapımı Avokado Maskesinin Faydaları * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir