Yağlı Kağıttan Sıkma Torbası

Yağlı Kağıttan Nasıl Krema Sıkma Torbası Yapılır

Sosyal Medyada Paylaşın

Yağlı kağıttan nasıl krema sıkma torbası yapılır diye merak edenler için bu yazımızda sorunun cevabını paylaşıyoruz. Evde yapılan kurabiye, kek ve pastaların süslemesinde krema sıkça kullanılmaktadır. Bu süslemelerin güzel olması için krema sıkma torbası kullanılmaktadır. Evde yaptığınız pasta ve kurabiyeleri süslemek için krema sıkma torbası yoksa bunu evde kendiniz de yapabilirsiniz. Aşağıda vereceğimiz malzeme listesini temin ettikten sonra resimli anlatımdan faydalanarak kolay bir şekilde krema sıkma torbası yapabilirsiniz.

Yağlı Kağıttan Nasıl Krema Sıkma Torbası Nasıl Yapılır

Krema Sıkma Torbası Yapmak için Gerekli Malzemeler

  • 1 tane yağlı kağıt ( pişirme kağıdı )
  • Makas
  • Bant

Krema Sıkma Torbası Nasıl Yapılır

Krema sıkma torbası yapmak için ilk olarak yağlı kağıdı makas yardımı ile kare şeklinde kesmeniz gerekiyor. Kestiğiniz bu kare şeklindeki parçanın iki ucunu çapraz olarak birleştirin ve burayı parmağınızla bastırarak iz yapın. Buradan makasla kestiğinizde elinizde 2 tane üçgen şeklinde parça olacak. Bu üçgen parçalardan birisini alın ve bunu bir uçtan diğerine doğru yuvarlayarak külah haline getirin. Yapmış olduğunuz külahın ek yerinin açılmaması için burayı bantla tutturun. Külahın üst tarafındaki sivri kısmı da bantlayın ve külahın uç kısmını makasla biraz kesin. Bu adımları dikkatli bir şekilde uyguladığınızda krema sıkma torbası yapımı tamamdır. İçine kremayı koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İsterseniz krema sıkma torbasının ağız kısmına şekillendirme aparatlarından da takabilirsiniz. Bu yazımızda merak edenler için evde krema sıkma torbası yapımı hakkında bilgiler paylaştık. Siz de isterseniz bu yöntemi kullanarak kendi krema sıkma torbanızı yapabilirsiniz.

yağlı-kağıttan-nasıl-krema-sıkma-torbası-yapılır
yağlı-kağıttan-nasıl-krema-sıkma-torbası-yapılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir