Yağlı Saçlar için Limonlu Şampuan Yapımı

Yağlı Saçlar için Limonlu Şampuan Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Yağlı saçlar için limonlu şampuan yapımı sayesinde size rahatsızlık veren bu sorunun üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz. Saçlardaki yağlanmanın birçok farklı nedeni olabilir. Aslında yağlanma saçlarda değil saç derisinde meydana gelir. Aşırı yağlanan saç derisinden gün içinde bu yağlar saçlara geçer. Yağlı saç kirli, kafa derisine yapışık ve sönük görünümü nedeniyle oldukça rahatsızlık verir. Bu görünümden kurtulmak için saçları her gün yıkamak da çözüm değildir. Çünkü sık yıkanan saçlarda deri daha hızlı yağ salgılayacağı için saçlar temiz görünmek yerine daha kötü bir görünüm alacaktır. Siz de yağlı saçlarınızdan şikayetçi iseniz aşağıda paylaşacağımız yağlı saçlar için limon özlü şampuan tarifi işinize yarayabilir.

Saçlardaki yağlanmayı gidermek için yağlı saçlara özel şampuanlardan kullanılmalıdır. Kimyasal içerikli şampuanlar saç derisini kurutup daha fazla yağlanmaya neden olacağı için bunların yerine bitkisel özlü şampuanlar kullanılması gerekmektedir. Bu tür saçlar için en ideali limon özlü şampuanlar olduğu için biz de sizlere ev yapımı limonlu şampuan tarifi vermek istiyoruz. Tarife geçmeden önce yağlı saçlara kullanılacak olan şampuanların kremsiz olması gerektiğini de hatırlatmak istiyoruz.

Yağlı Saçlar için Limonlu Şampuan Nasıl Yapılır

Yağlı Saçlar için Limonlu Şampuan Malzemeleri

  • 1 tane limon
  • 5 damla limon yağı
  • 5 yemek kaşığı ısırgan otu yaprağı ( ince kıyılmış olacak )
  • 2 tane yumurta sarısı
  • 1 tatlı kaşığı bitkisel şampuan
  • Yarım litre su
  • Temiz bir şampuan kabı

Yağlı Saçlar için Limonlu Şampuan Yapımı

İlk olarak limonun suyunu sıkın. Yumurtaların beyazını ve sarısını ayırın. Şampuan yapımında sarıları kullanılacak beyazlarını da omlet yapmak için kullanabilirsiniz. Bu şekilde ön hazırlık aşamasını tamamladıktan sonra suyu bir tencereye alın ve içine kıyılmış ısırgan otlarını ilave ederek kaynatın. Daha sonra 15 dakika demlendirin ve suyunu süzerek ılımaya bırakın. Yapmış olduğunuz ısırgan otu suyu ılıdıktan sonra bunu diğer malzemelerle birlikte cam bir kasenin içine alın. Tüm malzemeyi güzelce karıştırdıktan sonra ev yapımı limon özlü şampuanı temiz bir şampuan kabına boşaltın.

Yağlı saçlar için ev yapımı şampuan bu şekilde hazırlandıktan sonra saçlarınıza her yıkamada bu şampuanı kullanabilirsiniz. Limon özlü bitkisel şampuanı düzenli olarak kullandığınızda saçlarınızdaki yağlanma sorunundan kurtulup, daha temiz ve güzel görünen saçlara sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir