Yazın Makyajın Akmaması için Ne Yapılmalı

Yazın Makyajın Akmaması için Ne Yapılmalı

Sosyal Medyada Paylaşın

Makyaj yapmak bayanların vazgeçilmez tutkusudur fakat yazın sıcakta dağılan ve akan makyaj da çok zor anlar yaşatabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için yazın makyajın akmaması için ne yapılmalı sorusunun cevabını bilmek gerekir. Biz de yazımızda bu konuyu araştırdık, sıcak havalarda makyajınızın akmaması ve daha uzun süre dayanması için yapılması gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz.

Yazın Makyajın Akmaması için Ne Yapılmalı

Yazın Makyajın Akmaması için Makyaj Bazı Kullanmak

Kapatıcınızın ve diğer makyaj malzemelerinin kalıcılığını arttırmak için makyaj bazı kullanın. Bu sayede makyajınızın kalıcılığını sağlarken cildinizdeki problemleri kamufle ederek, daha pürüzsüz ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Yazın kullanacağınız makyaj bazını yağ içermeyenlerinden seçmelisiniz. Bu sayede cildiniz rahatça nefes alır ve gözeneklerinin kapanmasının önüne geçebilirsiniz. Makyajınızın gün boyu kalıcı olmasını istiyorsanız makyaj bazı kullanmayı ihmal etmeyin.

Yazın Makyajın Akmaması için Sıvı Far ve Sıvı Allık Kullanmak

Yazın sıcak havalarda bayanların makyaj konusunda yaşadığı sıkıntıların başında sürülen far ve allığın dağılıp, bozulması gelir. Bu tür tatsızlıklar yaşamamak için gereken önlem alınmalı, kuru ürünler yerine daha az dağılan sıvı ürünler tercih edimelidir. Kullanacağınız far ve allık sıvı olmalı.

Yazın Makyajın Akmaması için Suya Dayanıklı Rimel Kullanmak

Makyaj konusunda bayanların yaşadığı en büyük sorunlardan birisi de akan rimeller olmaktadır. Özellikle sıcak ortamlarda akan rimel yüzünden göz makyajı bozulan ve sıkıntı yaşayan bayanların sayısı bir hayli fazladır. Bunun önüne geçebilmek için suya dayanıklı rimel kullanmanız gerekir. Böylelikle rimeliniz terden ve nemden etkilenmeyecek ve bakışlarınız etkileyiciliğini daha uzun süre koruyacaktır.

Yazın Makyajın Parlamasını Önleyen Pudra Kullanmak

Yazın nem sebebiyle cilt daha fazla parlar. Özellikle yağlı bir cilt yapısı olanlarda bu sorun daha çok görülür. Yazın cildinizin parlamasını önlemek için, parlamayı önleyen pudraları tercih edebilirsiniz.

Yazın makyajın kalıcı olması için yapılacaklar konusunda verdiğimiz bu tüyolara uyduğunuz taktirde gün boyu makyajınız dağılmadan, anın tadını çıkarabilirsiniz. Kaliteli makyaj malzemeleri kullanmak da yazın makyajınızın daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacaktır. Verdiğimiz bilgilere dikkat ederek harika yaz makyajı yapıp günün her saatinde güzel ve bakımlı olmanın tadını çıkarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir