Yazın Uygulanabilecek Cilt Bakım Maskeleri

Yazın Uygulanabilecek Cilt Bakım Maskeleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Yazın uygulanabilecek cilt bakım maskeleri sayesinde kuruyan cildinizi nemlendirirken, derinlemesine temizlenmesine de katkıda bulunarak daha güzel ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Kışın soğuk hava nedeniyle yıpranan cildimiz, sıcak yaz aylarında da güneşten yanar, çatlar, kurur ve pul pul dökülmeler meydana gelir. Cildimizde oluşan bu yıpranma bize yorgun, bitik ve daha yaşlı bir görünüm verir. Bu nedenle yaz aylarında cilt bakımı ihmal edilmemelidir. Bu yazımızda sizlere yaz aylarında kullanabileceğiniz, yapımı son derece basit olan yazın uygulanabilecek cilt bakım maskeleri tarifleri veriyoruz.

Yazın Uygulanabilecek Bakım Maskeleri

Nemlendirici ve Sıkılaştırıcı Cilt Bakım Maskesi

Yazın sıcak, ter ve çevresel etkenlerden dolayı cildimiz nemini kaybederek kurur. Böyle durumlarda cildinize kaybettiği nemi geri kazandırmaya yardımcı olan ve cilt gözeneklerini sıkılaştıran maske tarifimizi uygulayabilirsiniz. Bu sayede cildinize besleyici ve onarıcı bir bakım uygulayarak daha parlak ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane E vitamini kapsülü
  • 1 çorba kaşığı doğal bal
  • 2 çorba kaşığı krema

Maskenin Yapılışı ve Uygulaması

Cam bir kasenin içine E vitamini kapsülünü boşaltın. Daha sonra üzerine diğer malzemeleri de ekleyerek tahta bir kaşıkla güzelce karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze yumuşak hareketlerle yedirerek sürün. 15 dakika kadar maskeyi yüzünüzde bekletin ve ardından ılık suyla güzelce yıkayarak durulayın.

Pul Pul Dökülen Ciltler İçin Nemlendirici Maske

Yaz aylarında kuruyan ciltte pul pul dökülmeler meydana gelir. Gözenekleri kapanan cilt siyah noktalara karşı savunmasız hale gelir. Böyle bir durumda cildinizin gözeneklerini açmaya yardımcı olan ve pul pul dökülmesine engel olmaya yarayan maskemizi uygulayabilirsiniz.

Nemlendirici Cilt Maskesinin Yapımında Kullanılan Malzemeler

  • 4 çorba kaşığı konserve kabak
  • 3 çorba kaşığı elma sirkesi
  • 1 çorba kaşığı gül suyu

Maskenin Yapılışı ve Uygulama Aşaması

Derince bir cam kasenin içerisine belirtilen miktarda kabak konservesini alın. Bunun üzerine gül suyu ve elma sirkesini ilave ederek güzelce karıştırın. Sürülebilecek kıvama geldiğinde parmak uçlarınızla masaj yaparak cildinize uygulayın. 15 dakika kadar cildinize etki etmesini bekledikten sonra, ılık suyla yıkayarak yüzünüzü maskeden arındırın.

Yazın uygulanacak yüz maskeleri, cildi nemlendirecek içeriğe sahip hafif maskeler olmalıdır. Yukarıda verdiğimiz bu maskelerin dışında şeftali, çilek ve kavun gibi meyveleri kullanarak da cildinizi nemlendiren ve bakımına yardımcı olan doğal formüller uygulayabilirsiniz.

Yazın Uygulanabilecek Saç Bakım Maskeleri * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir