Yazın Uygulanabilecek Saç Bakım Maskeleri

Yazın Uygulanabilecek Saç Bakım Maskeleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Yazın uygulanabilecek saç bakım maskeleri, güneş ve denizin tuzlu suyunun saçlarımızda meydana getirdiği yıpranmaları onarmaya yardımcı olur. Sıcak havalar nedeniyle saçlarımızda kuruluk veya aşırı yağlanma meydana gelebilir. Bunun yanı sıra saç derimizde kepeklenme, kızarıklık, pullanma ve saç dökülmesi de meydana gelebilir. Bizim yapmamız gereken saçlarımızda herhangi bir problem meydana gelmeden önce saç bakımı yaparak, saçlarımızın sağlığını ve ışıltısını korumaya çalışmaktır. Saçlarının her zaman sağlıklı ve güzel görünmesini isteyenler için, yazın uygulanabilecek saç bakım maskesi tariflerimiz…

Yazın Uygulanabilecek Saç Bakım Maskeleri

Kuruyan Saçlar İçin Nemlendirici Maske

Yazın çoğu bayanın ortak derdi kuruyan ve yıpranan saçlardır. Böyle bir durumda saçlar cansız, mat bir görünüm alır. Saçlarınızdaki kuruluğu giderip onları tekrar canlı ve parlak hale getirmek için, her evin mutfağında bulunan malzemelerle yapılan bu maskeyi deneyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 2 çorba kaşığı zeytinyağı
 • 2 çorba kaşığı üzüm sirkesi
 • 1 tane yumurta

Maskenin Yapılışı ve Uygulanışı

Cam bir kasenin içerisinde ilk olarak yumurtayı güzelce çırpın. Daha sonra içine üzüm sirkesi ve zeytinyağını ekleyerek sürülebilecek kıvama gelinceye kadar karıştırın. Hazırladığınız saç bakım maskesini saç derinize masaj yaparak, kökten uca kadar güzelce sürün. Başınıza bir bone geçirerek 15 dakika beklettikten sonra, önce soğuk suyla maskeden arındırın ardından ılık suyla güzelce yıkayın.

Saçları Besleyen ve Güçlendiren Saç Bakım Maskesi

Yaz aylarında saçlarınızda meydana gelen yıpranmanın önüne geçmek istiyorsanız, belirli aralıklarla saçlarınıza besleyici bakım yapmanız gerekir. Bu bakım saçlarınızdaki yıpranmaları onarmaya yardımcı olurken, ileride oluşabilecek yıpranmaların da önüne geçer. Denemek isteyenler için tarifimiz:

Malzemeler

 • 1 tane E vitamini kapsülü
 • 1 tane B vitamini kapsülü
 • 1 çorba kaşığı çörek otu yağı
 • 1 çorba kaşığı ceviz yağı
 • 1 çorba kaşığı susam yağı

Yapılışı ve Uygulaması

Derince bir cam kasenin içine belirtilen miktarda susam yağı, çörek otu yağı ve ceviz yağını alın ve bunları güzelce karıştırın. Daha sonra kapsülleri de ilave ederek maske kıvamına gelene kadar karıştırmaya devam edin. Hazırladığınız saç bakım maskesini saç diplerinize yedirerek sürün. Saçlarınızı bone ile kapatıp maskenin etki etmesi için 15 dakika kadar bekledikten sonra saçlarınızı yıkayarak maskeden arındırın.

Canlılığını Yitiren Saçlar İçin Bakım Maskesi

Yazın deniz ve güneşin etkisiyle yıpranan, nemini ve canlılığını yitiren saçlarınızı tekrar canlı ve parlak bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız işte size bunun formülü:

Malzemeler

 • 1 tane orta boy muz
 • 1 çorba kaşığı zeytinyağı
 • 1 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı
 • 1 çorba kaşığı organik bal

Maskenin Yapımı ve Uygulaması

Cam bir kaseye aldığınız muzu çatal yardımıyla güzelce ezin. Daha sonra bunun içine diğer malzemeleri de belirtilen miktarda ilave edin. Hepsini güzelce karıştırarak maske kıvamına getirin. Maskeyi saç diplerinize yumuşak hareketlerle masaj yaparak kökten uca doğru sürün. Saçınızda 15 dakika beklettikten sonra güzelce yıkayarak temizleyin. Bu maske saç derisinin yağ üretiminin dengelenmesine yardımcı olur, saçların daha yumuşak ve ışıltılı olmasını sağlar.

Sizlere tarifini verdiğimiz basit fakat oldukça etkili olan bu saç bakım maskeleri ile yazın saç bakımı yapmayı ihmal etmeyerek, saçlarınızın sağlığına ve güzelliğine doğal yollardan katkıda bulunabilirsiniz.

Nar Kabuğu ve Killi Saç Maskesi * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir