Yazlık Ev Dekorasyonu

Yazlık Ev Dekorasyonu

Sosyal Medyada Paylaşın

Yazlık ev dekorasyonu tatilinizi daha rahat ve eğlenceli bir hale getirmeniz açısından oldukça önemlidir. Yazlık evler çoğunlukla tatil amacı ile kullanıldıkları için bu mekanların dekorunda kullanılacak eşyalar ve dekoratif ürünler de buna göre seçilmelidir. Yazlık evlerin dekorasyonundaki en önemli ayrıntı bu mekanları rahat ve ferah hale getirebilmektir.

Yazlık Ev için Mobilya Seçimi

Yazlık evlerde kullanılacak mobilyaların çok gösterişli parçalar olmasına gerek yok. Eşyaların rahat ve kullanışlı olması öncelikli tercihiniz olmalı. Yazlık evlerin çoğu küçük olduğundan, büyük boyutlu mobilyalarla odayı sıkışık hale getirmekten kaçınmalısınız. Küçük boyutlu ve açık renkli oturma grupları tatilinizi geçireceğiniz mekanlar için en kullanışlı eşyalar arasındadır. Bunlarla birlikte kullanacağınız rengarenk yastıklar ise odanızın dekorunu daha şık ve canlı bir hale getirmeye yardımcı olacaktır.

2018 Yazlık Ev Dekorasyon Trendleri

Bu yıl yazlık ev dekorasyonu önerilerinde sade fakat şık tasarımlar olduğunu görüyoruz. Açık renk duvar boyası, canlı renklerde dekoratif yastık ve puflar bu yaza damgasını vuracak gibi görünüyor. Yerlerin çoğunlukla boş ya da kilim, pas pas gibi küçük parçalarla döşendiğini görüyoruz. Odanın güneş almasını engellemeyen ince perdelerin yanı sıra yarım perde modellerinin de sıkça kullanıldığını görmekteyiz. Yazlığınız deniz manzarasına sahipse perde kullanarak manzarayı kapatmamanızı tavsiye ediyoruz. Yazlık ev dekorasyonunda modern tarzlar ağırlıklı olarak kullanılsa da, klasik dekorasyon ögelerinin de hala geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Mavi, sarı, beyaz, turuncu ve açık yeşil yazlık ev dekorasyon trendlerinde favori renkler olarak karşımıza çıkıyor. Bu evlerde kullanılan dekor ürünleri de çoğunlukla deniz temalı görünüme sahip. Deniz kabuğu şeklindeki dekoratif ürünler, duvarlardaki deniz manzaralı resimler ve nevresim takımlarındaki çapa, gemi, deniz gibi desenler bu sezonun trendleri arasında göze çarpıyor. Yazlık evlerin bazılarında ahşap kullanımının ağırlıkta olması ise bu ortamda bulunanların doğa ile daha iç içe olmasına olanak sağlarken, evlere rahat ve nostaljik bir hava da katıyor. Kullanmadığınız eski ahşap eşyalarınız varsa bunları oldukları gibi veya biraz değiştirerek yazlığınızda kullanabilirsiniz.

Yazlık evin mutfağının dekorasyonu da ayrı bir özen gerektirir. Özellikle küçük bir mutfağı olan yazlıklarda yer tasarrufu sağlamak son derece önemlidir. Bu alanın daha geniş ve ferah görünmesi için çok fazla eşya koymamanızı tavsiye ediyoruz. Mutfağa masa ve sandalye koyacaksanız bunlar küçük boyutlu olmalı. Açınıp kapanabilen masa sandalye takımları dar mutfaklar için en kullanışlı eşyalardandır. Mutfakta perde kullanacaksanız yarım boy olan modelleri tercih edebilirsiniz, bu sayede daha ferah ve huzurlu bir alan oluşturabilirsiniz. Açık renk uzun ince bir kilim de mutfağınızın dekoruna güzellik katabilir. Yazlık ev dekoru konusunda paylaştığımız bu tüyolardan sonra şimdi de konu ile ilgili görselleri sizlerle paylaşıyoruz.

Bu yazımızda sizlerle yazlık ev dekorasyon önerileri ve bu konuda ilham alabileceğiniz bazı görselleri paylaştık. Yazlığınızı dekore etmeyi düşünüyorsanız bu tüyoları dikkate alarak evinizi daha modern ve şık bir hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir