Yazlık Kıyafetleri Kaldırma

Yazlık Kıyafetleri Kaldırma

Sosyal Medyada Paylaşın

Sadece tek mevsimlik kıyafetleri alacak kadar küçük giysi dolapları olanlar için mevsim geçişlerinde kıyafetleri kaldırmak sorun olabilir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için bir kaç küçük detaya dikkat etmek yeterlidir. Bu yazımızda sizlerle yazlık kıyafetleri kaldırma aşamasında dikkat edilmesi gerekenleri paylaşacağız. Bu noktalara dikkat ederek siz de kıyafetlerinizi daha rahat bir şekilde kaldırıp bir sonraki sezonu kadar zarar görmeden saklayabilirsiniz.

Yazlık Kıyafetleri Kaldırma Sırasında Nelere Dikkat Edilmeli

Yazlık kıyafetleri kaldırma aşamasında ilk dikkat edilmesi gereken kıyafetlerin temiz olmasıdır. Eğer kaldıracağınız kıyafetlerde leke var ise mutlaka yıkayıp temizlemenizi öneririz. Aksi halde giyside kalan leke zaman içinde yer edip çıkmayacak hal alabilir. Bütün kıyafetlerinizi temizledikten sonra saklayacağınız yerin seçimine dikkat etmeniz gerekir. Eğer kıyafetleri hurç, çanta ya da bavul içinde saklamayı düşünüyorsanız, yerin nemli olmamasına özen gösterin. Rutubetli alanlarda çanta içinde saklanan kıyafetler zaman içinde nemlenerek zarar görüp koku yapabilir. Giysilerinizi bavul ya da çanta içinde saklamayacaksanız, kıyafetlerinizin arasına mutlaka naftalin koyun. Bu zamanla koku oluşmasının önüne geçmeye yarayacaktır.

Yazlık kıyafetleri kaldırma aşamasında kıyafetlerin kumaş cinsi, rengi ve modellerine göre ayırabilirsiniz. Bu şekilde hem daha kolay saklanacak hem de geri çıkardığınızda daha kolay bir şekilde yeniden yerleştirme yapabilirsiniz. Kıyafetleri açık renk ve koyu renkli olarak mutlaka ayırmanızı öneririz. Bu açık renkli kıyafetlere koyu renkli kıyafetlerin solmasını önlemek için yeterli olacaktır. Açık renk kıyafetlerin saklanma süresinde tozlanmaması ve renklerinin sararmaması için naylon poşet gibi ayrı bir malzeme içine de konması gerekir. Bu şekilde özellikle beyazlar sararmadan korunabilir.

Yazlık kıyafetler saklamanın kolay yolundan birisi de vakumlu poşetlerdir. Son dönemlerde çok sık kullanılmaya başlanan bu poşetler, hem yer tasarrufu sağlayıp hem de kısa sürede kıyafetlerin toparlanmasına yardımcı olacaktır. Vakumlu poşetleri giyim ürünleri satan yerlerden ya da farklı mağazalardan bulabilirsiniz. İhtiyacınıza göre boyutunu seçebilir, adedini belirleyebilirsiniz. İlk kullanımda bile zorlanmadan vakumlu poşetler ile giysilerinizi paketleyebilir, güvenle saklayabilirsiniz.

Yazlık kıyafet nasıl saklanır konusunu kısaca sizin için ele aldık. Yazımızda içinde verdiğimiz bilgilere dikkat ederek kıyafetlerinize zarar vermeden saklayabilirsiniz.

Vakumlu Poşet Nedir, Nasıl Kullanılır * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir