Yeşil Çay Maskesi

Yeşil Çay Maskesi

Sosyal Medyada Paylaşın

Saçlarımızın doğal yapısından ya da saçlarda oluşan çeşitli problemler neticesinde bazen saçlarımızın uzaması yavaşlar. Saçımızın bir an önce uzamasını istediğimiz zamanlarda, her aynaya baktığımızda saçımızın aynı boyda olduğunu görmek can sıkıcıdır. Siz de saçlarınızın bir an önce uzamasını istiyorsanız yeşil çay maskesi bu isteğinizi gerçekleştirmenize yardımcı olabilir. Zayıflamaya ve formda kalmaya katkı sağlayan yeşil çayı saçlarınızın uzaması için de kullanmak isterseniz, işte tarifimiz…

Yeşil Çay Maskesi Nasıl Yapılır

Yeşil Çay Maskesi Malzemeleri

  • 2 çorba kaşığı yeşil çay
  • Su
  • 1 yumurtanın sarısı
  • 1 çorba kaşığı hardal tozu

Yapılışı ve Uygulanışı

Yeşil çayı bir demlikte demleyin. Bir kasenin içerisinde tüm malzemeleri güzelce karıştırarak yeşil çay maskesini hazırlayın. Saç köklerinize masaj yaparak karışımı iyice yedirin ve başınıza bir bone geçirerek 15 dakika etki etmesi için bekleyin. Uygulamanın ardından saçlarınızı şampuanla yıkayarak durulayın. Yeşil çay maskesinin uygulamasında poşet çay da kullanabilirsiniz. O zaman 1 tane sallama çay 1/4 bardak su ölçüsünü kullanabilirsiniz.

Hızlı saç uzatan yeşil çay maskesi haftada 3 gün uygulanabilir. Düzenli olarak uygulamanız sonucunda saçlarınızın sağlıklı bir şekilde ve daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Saçlar için yeşil çay maskesi saçların doğal dengesini koruyup daha güçlü olmasını sağlar. Güçlenen ve daha sağlıklı olan saçlar daha fazla uzayıp kırılmadan çok daha hoş bir görüntüye sahip olacaktır. Yeşil çay maskesini uygularken ayrıca başka saç maskesi kullanmamak gerekir. Hem yeşil çay maskesi, hem farklı malzemeler ile hazırlanan saç maskelerini kullanmak, saçların zarar görmesine neden olabilir.

Yeşil çaylı saç maskesi uygularken saçlarınızda olumsuz bir durum oluştuğunda maskeyi uygulamaya son verin. Uyguladığınız maskeden yarar görmez ve başka uygulama yapmak isterseniz kozmetik özellikli hazır maskelerden ya da doğal malzemeler ile hazırlanan maskelerden kullanmadan önce bir hafta kadar ara vermenizi öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir