Yılbaşı Süslemesi için Pratik Öneriler

Yılbaşı Süslemesi için Pratik Öneriler

Sosyal Medyada Paylaşın

Yılbaşı süslemesi için pratik öneriler evde yeni yılı karşılayacak olanların çok işine yarayabilir. Yeni yıla evde sevdiklerinizle ve dostlarınızla birlikte girecekseniz evinizin dekorunda bu özel gece için bazı değişiklikler yapmayı düşünüyor olabilirsiniz. Bu yazımızda dışarıdan süsleme almadan kendi tasarımınız olan yılbaşı süslemelerini kullanabileceğiniz bazı kendin yap çalışmalarını sizlerle paylaşıyoruz. Fazla el oyalamayan, pratik ve güzel süslemelerle evinizi güzelleştirmek istiyorsanız bu öneriler size ilham verebilir.

Yılbaşı Süslemesi için Pratik Öneriler

Pipetten Yılbaşı Süsü Yapımı

Sıvı içecekleri daha rahat tüketmek için kullanılan pipetler ile harika yılbaşı süsleri hazırlayabilirsiniz. Görüntüsü kar tanesine benzeyen bu süsler için çok sayıda pipete ihtiyaç duyuluyor. Bu pipetleri plastik araç gereç satan yerlerden temin edebilirsiniz. Genel olarak beyaz renkli olan pipetleri isterseniz farklı renk boyalar ile renklendirip kullanabilirsiniz. Bu çalışma için çok sayıda pipeti hizalı olarak elinize alın. Etrafından plastik kelepçe geçirip sabitleyin. Sıkı bir şekilde kelepçeyi bağladıktan sonra pipetleri kıvırarak kar tanesi görüntüsünü verebilirsiniz.

Pipetten Yılbaşı Süsü
Pipetten Yılbaşı Süsü

Boncuklu Yılbaşı Süsü Yapımı

Yılbaşı ağacı üzerine asmak ya da yüksek bir yere montelemek için pratik bir süs çalışması yapmak isterseniz, evde kalan boncukları değerlendirebilirsiniz. Aynı renklerde ya da farklı renk tonlarında küçük boncukları bir tel üzerine dizin. Ardından telin ucunu bir araç ile büküp boncukların çıkmasını engelleyin. En son teli bükerek boncuklara şekil verin.

Boncuklu Yılbaşı Süsü
Boncuklu Yılbaşı Süsü

Balon ve Tül ile Süsleme Yapımı

Balon ve tül süsleme yapımında en çok kullanılan malzemeler arasındadır. Az maliyetle harika bir yılbaşı süslemesi yapmak için siz de balon ve tül ikilisini kullanabilirsiniz. Saatlerce yılbaşı süsü yapmakla uğraşmadan evinizin dekorunu kısa yoldan güzelleştirmek istiyorsanız bunun için ihtiyacınız olan malzemeler tül, balon ve kurdele. Balonu istediğiniz büyüklükte şişirin ve sonra havasının kaçmaması için sıkıca bağlayın. Balonun üzerini kaplayacak büyüklükte bir tül parçası kesin. Tülü balonun üzerine geçirin ve alttan kurdele ile bağlayın. Bu şekilde istediğiniz sayıda süs yaparak salonunuzun yeni yıl dekorunda kullanabilirsiniz. Bu uygulama için beyaz ya da renkli balon seçebilirsiniz. Balon beyaz ise tül renkli ve biraz işlemeli olabilir. Eğer renkli ya da desenli bir balon kullanacaksanız bunu beyaz tül ile kaplayarak ortaya güzel bir tasarım çıkarabilirsiniz.

 

Cam Şişe ile Yılbaşı Süslemesi Yapımı

Cam şişe hepimizin evinde bulunması mümkün olan bir malzemedir. Kıyıda köşede belki bir işe yarar diye ayırdığınız cam şişeler varsa bunları yılbaşı süslemesi için kullanmanız mümkün. Bunun için tek yapmanız gereken şişeyi güzelce boyamak ve kuruduktan sonra istediğiniz yere yerleştirmek. Süsleme için simli boya kullanarak daha şık bir görünüm oluşturabilirsiniz. Kar yeni yılın simgelerinden birisi olduğu için şişeyi beyaza boyayabilir ve daha sonra üzerine köpük yapıştırarak bunlara yapay kar görünümü verebilirsiniz. Dilerseniz cam şişeyi elinizde bulunan tül, dantel veya ince kumaşlarla da süsleyebilirsiniz. Yaptığınız dekoratif şişe yemek masasında ya da salonun herhangi bir yerinde oldukça şık duracaktır.

Yılbaşını Anlatan Şarap Şişeleri
Yılbaşını Anlatan Şarap Şişeleri

 

Kağıt Kek Kalıbı ile Yılbaşı Süsü Yapımı

Kek yapmak için kullandığımız küçük ve desenli kağıt kalıplar evde süsleme yapımı için de kullanılabilecek malzemeler arasındadır. Bu kalıplardan 3 tanesini katlayın ve sonra üst üste yerleştirin. En üste pul ya da başka bir parlak aksesuar takarak süs yapımını tamamlayın. Bu şekilde yaptığınız süs ile yılbaşı için çam ağacını süsleyebilir veya bir ip takarak bunu istediğiniz yere asabilirsiniz. Beyaz ve kırmızı yılbaşını temsil eden renkler olduğu için süs yapımında bu renk kağıt kalıpları tercih edebilirsiniz.

Kek Kalıplarından Yılbaşı Süslemesi
Kek Kalıplarından Yılbaşı Süslemesi

 

Tül ile Vazo Kaplaması

Güzel bir yemek masası hazırlamak isteyenler şık bir vazo kullanmaya özen gösterirler. Siz de yılbaşı için hazırladığınız özel menüyü şık bir yemek masasında servis etmek isterseniz cam veya porselen bir vazoyu tül ile kaplayabilirsiniz. Kaplamayı yaptıktan sonra ortaya bağlayacağınız güzel bir kurdele ile harika bir düzenleme yapabilirsiniz. Zarif ve parlak aksesuarlarınız varsa bunları da vazo süslemesi yaparken kullanabilirsiniz. Vazoyu kaplayacağınız tül beyaz ya da farklı bir renk olabilir. Simli tüllerden kullanarak daha dikkat çekici bir süsleme yapmanız mümkün.

Cam Gazoz Şişesi Kapağı ile Yılbaşı Süsü Yapımı

Evimizin dekorunu güzelleştirmek için sıkça kullandığımız bir malzeme olan cam kavanozların metal kapağı ile güzel bir yılbaşı süsü yapmaya ne dersiniz? Bunun için tek yapmanız gereken renkli kağıt ya da başka malzemelerle kapağın iç tarafına kardan adam ya da çam ağacı gibi figürler oluşturmak. Sonrasında buna bir kurdele yapıştırın ve dilediğiniz şekilde kullanın.

Kavanoz Kapağından Yılbaşı Süslemesi
Kavanoz Kapağından Yılbaşı Süslemesi

 

Tarçın Çubuğu ile Yılbaşı Süsü Yapımı

Kokusu ile çok hoşumuza giden tarçın çubukları ile de orjinal yılbaşı süsü yapabiliriz. Bunun için gerekli malzemeler; tarçın çubuğu, yapıştırıcı ve ince çam ağacı dalları. Minik dalları yapışkan ile tarçın çubuğunun üzerine güzelce sabitleyin. Daha sonra üzerini düğme ya da başka aksesuarlarla süsleyin ve bir ip takarak istediğiniz yere asın.

Tarçın Çubuğundan Yılbaşı Süsleri
Tarçın Çubuğundan Yılbaşı Süsleri

Kağıt Cam Süsleri

Yılbaşı için pratik ve hoş ev süslemelerine ek olarak kağıttan süsler de yapabilirsiniz. Evin dıştan görüntüsünde de hoş bir güzellik yaratmak için ideal olan bu çalışmaları kartanesi olarak ya da çam ağacı şeklinde hazırlayabilirsiniz.

Kartanesi Cam Süsü
Kartanesi Cam Süsü
Çam Ağacı Cam Süsü
Çam Ağacı Cam Süsü

 

Evde yılbaşı süsü yapımı konusunda sizlerle paylaştığımız bu pratik öneriler sayesinde siz de fazla masraf yapmadan ve hiç zorlanmadan evinizi yılbaşı kutlaması için hazır hale getirebilirsiniz. Bu kolay uygulamaları sadece yılbaşı süslemesi yapmak için değil tüm özel gün ve gecelerde evinizi güzelleştirmek için yapabilirsiniz. Bunlardan bazılarını farklı süslemelerle bezeyerek, çocuk odası dekorasyonunda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir