Yoğurtlu Saç Bakım Maskeleri

Yoğurtlu Saç Bakım Maskeleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Yoğurtlu saç bakım maskeleri, saçın daha sağlıklı ve daha güçlü olmasını sağlar. Nasıl ki kemiklerin güçlenmesi için tüketilmesi gerekiyorsa, saçların da güçlenip ışıldaması için de yoğurdun sürülmesi gerekir. Farklı saç tipleri ve saçların özelliklerine göre değişik malzemeler ile hazırlanan birbirinden özel saç bakım maskelerini sizler için bu yazıda topladık. Siz de saçlarınızın ihtiyacına göre yoğurtlu saç maskesi tariflerinden istediklerinizi uygulayıp daha hoş saçlara sahip olabilirsiniz.

Yoğurtlu Saç Bakım Maskeleri

Yoğurt Maskesi

Malzemeler

  • Yeterli miktarda yoğurt
  • Su
  • Tarak

Uygulanışı

Sadece yoğurt ile yapılan bu saç maskesini uygulamadan önce ilk olarak saçlarınızı güzelce tarayın. Su ile saçların tamamını nemlendirin. Sade yoğurdu saçlarınıza sürün. Bone geçirip yaklaşık yarım saat bu şekilde bekletin. Süre sonunda saçlarınızı durulayın ve normal şampuan ile yıkayıp temizleyin.

Yoğurtlu Yumurtalı Saç Maskesi

Malzemeler

  • 2 adet yumurta
  • 2 yemek kaşığı badem yağı
  • Yarım bardak yoğurt

Yapılışı ve Uygulanışı

Maske tarifi için ilk olarak yumurtaları bir kase içine kırın. Çatal ile çırpıp homojen kıvam almasını sağlayın. Ardından diğer malzemeleri ekleyip çırpmaya devam edin. Tamamen karışan malzemeleri saça ve saç derisine sürün. Başınıza bone takıp 30 dakika kadar bekleyin. Ardından soğuk su ile maskeyi saçınızdan çıkarın. Şampuan ve ılık su ile tamamen temizleyerek maskeyi tamamlayın.

Aloe Vera ve Yoğurtlu Saç Maskesi

Malzemeler

  • 4 yemek kaşığı aloe vera jeli
  • 2 yemek kaşığı katı hindistan cevizi yağı
  • 3 yemek kaşığı yoğurt

Yapılışı ve Uygulanışı

Yoğurtlu saç maskesi için ilk olarak aloe vera yaprağından jeli çıkarın. Ardından diğer malzemeler ile birlikte karıştırın. Homojen kıvam alınca kullanıma hazır hale gelmiş demektir. Saçlarınıza uygulamadan önce güzelce tarayın ve nemlendirin. Saç derisi ve saçların tamamına maskeyi uygulayın. Saçlarınızda 30 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ve şampuan ile yıkayabilirsiniz.

Saç için yoğurt maskesi tarifleri haftada bir kere uygulayabilirsiniz. Saçlarınızın daha yumuşak, parlak ve daha kolay şekil almasını sağlayacaktır. Saçlarınız uzun ve gür ise malzeme miktarını aynı oranda arttırıp daha fazla maske harcı elde edebilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakım Maskeleri * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir