Yüz Lekeleri Nasıl Geçer

Yüz Lekeleri Nasıl Geçer

Sosyal Medyada Paylaşın

Ciltte oluşan lekeler, pürüzsüz ve güzel bir yüze sahip olmak isteyenlerin ortak kabusu. Genel olarak güneş ışınlarından kaynaklanan bu lekeler, zamanında önlem alınıp tedavi edilmezse daha büyük sorunlara neden olabilir. Yüzdeki lekelerin çözümü için ilk olarak lekelerin kaynağının belirlenmesi gerekir. Lekenin kaynağı yani nedenleri belirlendikten sonra ilk olarak koyulaşmasını ve yayılmasını önlemek için nedenleri ortadan kaldırmak gerekir. Lekelerin nedenlerinin ortadan kaldırılmasında sonra diğer uygulamalar ile var olan lekelerden kurtulunabilir. Şimdi yüz lekeleri nasıl geçer sorusunun cevabına kısaca gelin birlikte bakalım…

Yüz Lekeleri Nasıl Geçer

Yüzdeki lekelerin yok edilmesi, yeniden çıkmasının ve yayılmasının önlenmesi için farklı yöntemler uygulanabilir. Bu yöntemlerin genelinde benzer sonuçlar alınması mümkündür. Yüz lekelerinin yok edilmesi için doğal yöntemler, medikal yöntemler ve dermoKozmetik ürünler kullanılabilir. Yöntemleri seçerken cilt yapınız ve uygulama yöntemlerinin detaylarına dikkat ederek en doğru seçimi yapmanız gerekir.

Yüz Lekelerinden Kurtulmak için Doğal Çözümler

Yüz lekelerinden kurtulmak ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak için evde bulunan malzemeler ile kısa sürede bir maske hazırlayabilirsiniz. Düzenli olarak uygulandığında ilk önce lekelerin açılması, ardından küçülmesi ve yok olmasını sağlayan cilt lekeleri için doğal maske bu lekelerden kurtulmanın en kolay yolu denilebilir.

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • Yarım tatlı kaşığı karbonat (kabartma tozu)
  • 2 tatlı kaşığı limon suyu

Yapılışı ve Uygulanışı

Yüz lekeleri için doğal maske, yağlı ve normal ciltler için uygulanan bir maskedir. Eğer cildiniz kuru ise bu maskeyi uyguladıktan sonra yoğun şekilde nemlendirici kullanmanız gerekir. Maske içinde bulunan limon hassas ciltlere zarar verebilir. Bu nedenle hassas cilde sahip olanlar ya da cildinde yara, sivilce olanların uygulamaması önerilir.

Maske için yeterli büyüklükte bir kase içine malzemeleri alın. Güzel bir şekilde karıştırın. Malzemeler homojen kıvam alınca özellikle lekelerin bulunduğu bölgelere maskeyi sürün. Maskeyi kuruması için yüzünüzde 20 dakika bekletin. Ardından parmak uçlarınız ile maskeyi çıkarıp ılık su ile durulayın. Haftada sadece bir kere bu maskeyi uygulayarak zamanla lekelerinizden kurtulabilirsiniz.

Yüz Lekelerinden Kurtulmak için Dermokozmetik Ürünler

Yüzdeki lekelerden kurtulmak için uygulanabilecek bir diğer yöntem dermokozmetik ürünlerdir. Bu ürünleri cilt uzmanına ya da eczaneye sormadan kullanmak cilt için tehlikeli olabilir. Bu nedenle doktorunuzdan ya da eczacıdan onay aldıktan sonra kullanmanızı öneririz. Yüzdeki lekeler için dermokozmetik ürünler en fazla krem şeklindedir. Lekeler üzerine uygun şekilde sürüldüğünde zamanla lekelerin açılması ve yok olmasını sağlayan bu kremlerin yanı sıra güneşe çıkarken güneş ışınlarına karşı koruyucu faktörlü güneş kremleri kullanmak da önemlidir. Yüz bölgesinde oluşan koyu lekeler için bitkisel içerikli kremlerin içinde en fazla aloe vera bitkisinin jeli bulunmaktadır. Bu jel, diğer doğal malzemeler ile birlikte karıştırılarak kullanılabilir.

Yüz Lekelerinden Kurtulmak için Medikal Yöntem

Yüzdeki lekelerden kurtulmak için medikal yöntem olarak en fazla lazer tedavisi uygulanıyor. Özel merkezlerde işinin uzmanı kişiler tarafından yapılan incelemeler sonunda karar verilen medikal uygulama, seanslar olarak yapılıyor. Bu seanslarda özel cihazlar ile lekeler üzerine lazer uygulaması yapılarak tedavi sağlanıyor. Her bir seansın süresi, ücreti ve yapılacak olan seans sayısı, uygulama cihazı özellikleri, lekenin boyutu, lekenin koyuluğu ve uygulamanın yapıldığı merkeze göre değişiklik gösterir. Bu tür uygulamalardan önce kişinin uygulama merkezi ve uygulamayı yapan uzman tarafından bilgiye sahip olması gerekir.

Yüz lekelerinin tedavisi için uygulanabilecek yöntemler bu şekildedir. Sizin de yüzünüzde bu tür lekeler varsa, vakit kaybetmeden en uygun yöntemi seçebilir, gerekli araştırmalardan sonra cildinizi pürüzsüzleştirebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir