Yüz Şekline Göre Allık Nasıl Sürülür

Yüz Şekline Göre Allık Nasıl Sürülür?

Sosyal Medyada Paylaşın

Allık sürmek bir makyajı daha etkili hale getirmenin en pratik yoludur. Allık sadece yüze renk vermek için kullanılmaz aynı zamanda yüzünüzün olmasını istediğiniz şekilde görünmesine de yardımcı olur. İşte bu nedenle de yüz şekline göre allık nasıl sürülür bunu bilmemiz ve doğru bir şekilde uygulamamız gerekir. Yüz şekillerine göre allık sürme yöntemleriyle sizi memnun edecek sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Yuvarlak Yüzlüler Allığı Nasıl Sürmeli?

Yuvarlak yüzde özellikle yanak bölgesi yüzün diğer bölümlerine oranla daha geniştir. Yüzünüzü daha ince gösterecek bir allık uygulaması ile yanaklarınızı da yüzünüzün diğer bölgeleriyle orantılı hale getirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken allığı yanaklarınızın tam üstünden uygulamaya başlamanızdır. Allık fırçasını yanağınıza getirip, yanağınızdan saç diplerinize doğru uzatarak sürün. Çenenizi de hafif fırça darbeleriyle allıkla renklendirerek uygulamayı tamamlayın.

Uzun Yüzlüler Allığı Nasıl Sürmeli?

Yüzünüz uzunsa sadece yanaklarınıza allık uygulamanız gerekmektedir. Sürdüğünüz allığı dağıtarak daha doğal görünmesini sağladıktan sonra makyajınızın diğer aşamalarına geçebilirsiniz.

Oval Yüzlüler Allığı Nasıl Sürmeli?

Oval yüzlerde elmacık kemikleri daha belirgin olduğu için allığı elmacık kemiklerinize ve şakaklarınıza uygularsanız daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Elmacık kemiklerinizi daha belirgin hale getirmeniz alın ve çene arasındaki orantıyı sağlamaya da yardımcı olacaktır.

Üçgen Yüzlüler Allığı Nasıl Sürmeli?

Geniş bir alın, çıkık elmacık kemikleri ve dar bir çene üçgen yüz şeklinin genel özellikleridir. Bu tip bir yüz yapısına sahipseniz allığı elmacık kemiklerinden şakaklara doğru V şeklinde sürmelisiniz. Ayrıca kaşlarınızın altına ve yüzünüzün ortasına da hafif dokunuşlarla allık uygulamanız, alnınızın yüzünüzün diğer bölümleri ile aynı orantıya sahip olmasında etkili olacaktır.

Kare (Köşeli Yüz) Yüzlüler Allığı Nasıl Sürmeli?

Bu tip yüz yapısına sahip olanlar sert ve soğuk bir görünümleri olmasından şikayetçidirler. Bu yüzden allık sürerken sert olan yüz hatlarını biraz yumuşatmak lazımdır. Allığınızı elmacık kemiğinizin üzerine yuvarlak olarak sürmeniz yüzünüze daha yumuşak bir ifade katacaktır.

Yüz şekline göre allık sürmek makyajınızın güzel görünmesi ve yüzünüze canlılık vermesi kadar yüz şeklinizi etkilemesi bakımından da önemlidir. Doğal bir görünüm için allığı yumuşak fırça darbeleriyle sürmeli ve iyice yayılmasını sağlamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir