Yüz Tüyleri için Maske

Yüz Tüyleri için Maske

Sosyal Medyada Paylaşın

Yüz tüyleri, sarı ince olsa bile bayanların istemedikleri, rahatsız oldukları tüylerdir. Bu minik tüyler bırakılmış ya da yarı toplanmış saçlarda çok fazla belli olmamakla beraber tam toplu saç ve topuz modellerinde çok açık şekilde göze batar. Tüy dökücü kremler ya da normal ağda ile alındığında daha kalınlaşıp sıklaşarak çıkma ihtimali olan yüz tüyleri için genelde sir ağda ya da lazer uygulaması yapılır. Lazer uygulaması maddi açıdan zorluyor, sir ağda da çok can yakıyor ve zaman alıyor diye düşünüyorsanız, yüz tüyleri için maske tarifimize göz atıp uygulayabilirsiniz.

Yüz Tüyleri için Maske Nasıl Yapılır

Yüz bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için nişastalı maskeyi deneyebilirsiniz. Nişasta maskesi için gerekli olan malzemeler;

  • 15 gram kadar nişasta
  • 10 gram vazelin
  • 30 gram lanolin (doğal yağ satan yerlerde bulunabilir.)
  • 25 gram kırlangıç özü (ot şeklindedir aktarlarda bulunabilir.)

Yüz tüylerinden kurtulmak için uygulanabilecek bu maskenin yapımı için benmari usulü eritme yöntemi kullanılır. Nişasta hariç tüm malzemeler bir kaba alınarak kaynar suyun buharına tutulur ve eritilir. Ardından nişasta da eklenerek karışımın homojen bir kıvam alması sağlanır. Soğuyup iyice kıvam alan maske yüzün tüm bölgesine sürülür ve yaklaşık 1 saat beklenir. Süre sonunda ılık su ile yüz güzelce yıkanır.

Nişasta maskesini hafta 1 kere uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak uygulandığında yüz bölgesindeki tüylerde azalma ve incelmenin görüleceği bu maske ile doğal olarak istenmeyen tüylerden kurtulup daha pürüzsüz ve daha canlı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Bu maskeyi düzenli olarak uygulayarak istenmeyen yüz tüylerinden kolayca kurtulabilirsiniz. Maskeyi uygularken aynı anda başka maske uygulamamaya özen gösterin. Aksi halde iki maske birbirini etkileyip yararlı olmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir