Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Yüzdeki tüylerden kurtulma yöntemleri her yaştan bayanın ilgi alanına giren bir konudur. Yüzdeki tüyler ister açık, ister koyu renk olsun her şekilde de rahatsızlık vericidir. Her bayan pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olmak ister. Kol, bacak ve vücudun diğer bölgelerindeki tüyler bir şekilde kamufle edilebilir fakat yüzümüzdeki tüyleri gizleme gibi bir imkanımız yoktur. Her bayanın yüzdeki tüylerden kurtulmak için kendince uyguladığı bazı yöntemler vardır. Bunlardan bazıları acil durumlarda çok işe yarayan fakat kısa süreli çözümler olsa da, yöntemlerden kimisi de tüylerin azalmasına yönelik oldukça etkili uygulamalardır. Bu yazımızda yüzlerdeki tüylerden kurtulmak için uygulayabileceğiniz yöntemler hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon ile vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür. Düzenli olarak uygulanan lazer epilasyon sayesinde yüzdeki tüylerden tamamen kurtulmak mümkündür. Fakat bu yöntem biraz pahalıya geldiği için herkesin böyle bir imkanı olmayabilir. Bu durumda daha ekonomik çözümlere yönelmek gerekiyor.

Epilatör

Vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın en pratik ve etkili yöntemleri arasında epilatör gelmektedir. Yüzünüzdeki tüyleri düzenli olarak aldığınızda zamanla tüylerde azalma olabilir. Bu yöntemi uygularken tüyleri kırmadan, kökten almaya özen gösterirseniz bir süreliğine yüzünüzdeki rahatsızlık veren tüylerden kurtulabilirsiniz.

Ağda

Ağda istenmeyen tüylerden kurtulmak için bayanların en çok kullandığı yöntemlerden birisidir. Biraz can yaksa da düzenli olarak yüz bölgesine ağda yapıldığında zaman içinde tüylerde seyrelme ve belirginliğinde azalma görülebilir.

Cımbız

Cımbız ile tek tek yüzünüzdeki tüyleri almak biraz uzun zaman alsa da ağda ve epilatör kullanmayan bayanlar için bu yöntem oldukça idealdir. Bayanların çoğu yüzdeki tüylerden kurtulmak için cımbız kullanmayı tercih etmektedir. Bu yöntemi uygularken her tüyü tek tek ve kökten almaya dikkat ederseniz sonuç sizi memnun edecektir.

İp ile Tüy Alma

İp ile tüy alma biraz el alışkanlığı gerektiren bir yöntemdir. İlk başlarda zorlansanız da zamanla işin ilmini öğrenerek seri bir şekilde yüzünüzdeki tüyleri alabilirsiniz.

Tüy Dökücü Krem

Ağrısız ve zahmetsiz bir yöntem olan tüy dökücü kremi yüzünüzdeki tüylerden kurtulmak için de kullanmanız mümkün. Tüy dökücü kremin etkisi çoğu tüy alma yöntemine oranla daha kısa sürse de acil durumlar için çok pratik bir çözüm olduğunu söyleyebiliriz.

Tüyleri Sarartma

Genelde koldaki tüylerin görünmemesi için bunlar sarartılmaktadır. Bu yöntem ile tüyler yok edilmese bile renkleri açıldığı için rahatsızlık verici durum bir süreliğine giderilebilir.

Bu yazımızda yüzdeki tüylerden nasıl kurtulurum sorusunun cevabını öğrenmek isteyenlerin uygulayabileceği yöntemler hakkında bazı bilgiler paylaştık. Uyguladığınız tüm yöntemlere rağmen yüzünüzde aşırı tüylenme sorunu devam ediyorsa hormonlarda sorun olabileceği için bir doktora görünüp ilaç kullanmak gerekebilir. Yüzdeki tüylerden kurtulmak için kesinlikle jilet kullanmayın aksi halde açık renkli tüylerin rengi daha koyulaşabilir ve tüyler daha sert bir hal alarak sorunun büyümesine neden olabilir.

Hamam Otu Tozu ile İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir